Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-299030 sporočil: 1.227
[Glavni forum] Tema: Človečnost in humanost sta pred zakonom
[#2547870] 14.09.15 07:54 · odgovor na: (#2547845)
Odgovori   +    55
Druga plat medalje: preberite link:
www.dnevno.hr/vijest...oto-828508 ali pa npr.: www.youtube.com/watc...L3eSbpETf8

Včeraj se poovarjam z znanko, ki se seli in prodaja stanovanje, v Sloveniji, Grosupljem konkretno, in zakaj: ima soseda, južnaka po izvoru, njegovi mulci nabijajo žogo v stene njenega atrija, potem seveda prepelezajo ograjo atrija in gredo po tja padlo žogo in pri tem vse poteptajo, breuobzirno in nesramno. Na vljudno opozorilo, da početje ni primerno, je doživela tak odziv, da se je ustrašila in sklenila odseliti, primitivni oče pa je "zmagal" s svojo silo, bedastim izgovorom: "kaj pa naj otrok naredi drugega, kot preskoči ograjo in gre po žogo!" in še "mar naj MOJ otrok preneha igrati fuzbal". Pa je oseba iz bližnje in EU "kulturne" sredine.
Čemur smo priča z begunsko krizo, z vsem razumevanjem človeške stiske, ampak predvidena asimilacija vseh teh beguncev je čista iluzija, zaradi katere se bodo evropejci (po omiki in obnašanju) pričeli izseljevati in zapirati v svoje zaprte gete.

Ali pa nazadnje ujeta vest: Abdullah Kurdi, oče triletnega sirskega dečka Aylana, katerega mrtvo telo je naplavilo na turški obali, je pravzaprav tihotapec ljudi. Še več. Ravno on je bil tisti, ki je upravljal s čolnom, preden je prišlo do tragedije, poroča avstralski Daily Telegraph, ki se sklicuje na avstralsko televizijski Kanal 10.

Človek se žal razlikuje od človeka, a ob tej krizi so poteptane tudi naše pravice do socialne pomoči, do delovnega mesta, medtem ko bodo naši ljudje v čakalni vrsti za operacijo itd., do za begunce poskrbljena medicinska pomoč, ko ne bo za uboge penzije, bo dnevni znesek za begunce, mi pa bomo pospravljali za njimi??

Nisem fob, a odkrito povem, da sem zaskrbljen, vlada in drugi pa molčijo in kot vedno, o ničemer ne razmišljajo. Medtem ko se mi utapljamo v dolgovih (po svoji krivdi seveda) bo Mramor spremenil proračun v korist begunske krize? Najprej pomagajmo sebi, da bi lahko potem pomagali drugim! Angela poskrbi le za svoje, v določeni meri seveda, morda bo popraba le najboljše iz begunskih vrst, vsa ostala bremena pa bodo ostala na ramenih zapufanih držav, Slovenije, Grčije, Hrvaške, Madžarske itd.....

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen