Izbrani forum: Avto

Izbrana tema: članek Razkrivamo: novi megane po sledi talismana

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

drugmirko sporočil: 1.301
[Avto] Tema: Razkrivamo: novi megane po sledi talismana
[#2546495] 07.09.15 14:11 · odgovor na: simonagruden (#2546433)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: drugmirko 07.09.2015 14:13
[simonagruden]
Se ne bi mogla bolj strinjat s tabo. Pa noben ne zna več parkirat brez tisoč in enega senzorja in kamer, vse piska in vriska. Potem pa kaj crkne, pa iz garaže ne znajo zapeljat. Ej, nekaj mi padlo na pamet ... mogoče pa zato noben več ne uporablja smernikov, ker niso na touch ekranu. :) V prejšnjih avtomobilih si se navadil kje so gumbi in nisi rabil nič odvračat pogleda s ceste, zdaj pa s temi touch ekrani delaš točno to in ne paziš na cesto.
he... počakaj, da v serijo pridejo avtopiloti... že danes jih 3/4 več ne zna vozit, oziroma v avtu počnejo vse drugo, razen tega, da bi dejansko VOZILI (čitaj: se zavedali tega kaj se dogaja z njihovim vozilom in njegovo okolico)
strinjam se tudi o teh farbovitih zaslonih (vse od trenutka, ko sem emkrat, že n-let nazaj, skoraj zapeljal v jarek, ker sem z takrat najnovejšim in "najnaprednejšim" MMI-jem, šaril po enih neskončnih nastavitvenih menijih)... touch screen ma vsej to prednost, da ni treba z enim dislociranim knofom "skrolat" in potrjevat... je pa vseeno treba, namesto na cesto, gledat nanje, ker "knofa", narisanega na ekranu, ne moreš enostavno zatipat, kot to lahko pri navadnem...

se pa ne bi strinjal z "uporabo smernikov".... mogoče sem "zoprn star prdec" ampak jaz ga striktno dajem samo takrat, ko komu z njim DEJANSKO pokažem kaj nameravam naredit... to je... ne dajem ga recimo na semaforjih s pasovi za obvezno (ali celo izključno) smerjo zavijanja v levo ali, če zavijam desno in za mano (in/ali pred mano) ni nikogar, ki bi moral vedet kaj bom naredil (zavil ali odpeljal mimo)... "žmiganje samemu sebi" se mi zdi nepotrebno... :)

edit: a, ja... novi megan mi je, predvsem s strani, blago neatraktivne oblike, spredaj in zadaj pa definitivno preveč "okrancljan"...

Vse ocene tega sporočila:

Ni nobene :(