Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

najobj sporočil: 31.920
[Glavni forum] Tema: Otroška srčna kirurgija: kaj vse so nam skrivali
[#2543894] 27.08.15 09:50 · odgovor na: (#2543776)
Odgovori   +    0
[gsavli]
> [xennon]
> > [bc123a]
> > > [najobj]
> > > ... OK, saj vem, da je zdravje otrok zelo občutljiva zadeva, ampak jaz si niti ne znam predstavljati, kako je sploh možno operirati par centimetrov
> >
> > en centimeter.
> >
> > drugace, problem je sedaj resen tako, da bodo ti otroci napoteni v tujino.
> >
> > dokler ne zmanjka denarja. potem bodo pa pac cakali.
>
> Bilo bi veliko ceneje da so tistem Slovaku dali več denarja.
>
> Če se prav spomnim, ta je imel minimalne zahteve, pa še tiste mu niso izpolnili.
> Potem so plačali 10x več ...
pri nas dobi zdravnik, ki se loti na novo postavljat sam ali še z enim kolegom zahtevno področje, namesto keša raje afero, tako ali drugačno. tudi to je nekaj.

kdor to bere, ne me razumet narobe - sem za to, da se dela dobro. mi je pa, za razliko od ostalih kot insajderju jasnih še precej stvari. šolanje je drago, v bistvu te morajo za tako področje poslati specializirat par let nekam ven. pol pa, ker nismo v sužnjelastništvu, niti nismo šutasti in vemo, kaj nam slovenija ponuja, verjetno ostane tak zdravnik raje tam. če je treba kako odškodnino plačat, to tujim centrom ni problem.

in ker je šolanja premalo (ker je keša premalo) in učenje praviloma le doma, kar ni nujno adekvatno, so rezultati na vsakem slovenskem začetku novega zdravstvenega področja seveda slabši. čez čas postanejo boljši. v časih juge ni bil problem se učit, zdaj smo pa bolj občutljivi.

zato smo zdaj zrihtali to našo nesrečno otroško kardiokirurgijo v stilu alana forda - če je ni, ni niti problemov z njo. pa je zrihtano. tako že je ali pa bo zrihtano še marsikako področje v slovenskem zdravstvu, to da capljamo za tujino vedno bolj, ni nobeno naključje. ta sistem zato postaja vedno bolj nevzdržen tako za uporabnike, ki bi nekaj vrhunskega, kot za strokovnjake, ki bi prav tako delali običajno radi v čim bolj vrhunskem okolju, imamo pa oboji na voljo vedno bolj meh:/ sistem.

le da strokovnjaki lažje gredo tja, kjer se to da doseč, kot naš povprečen ubogi zdravstveni zavarovanec za 100 EUR mesečno, ki mu ZZZS običajno reče - njet v tujino!, kar doma!.

zato take afere škodijo na koncu seveda samim pacientom. ti bi vrhunsko, ne bi pa za to vrhunskost plačali (kar vključuje šolanja v tujini in spodbude, da pridejo ali ostanejo ključni kadri pri nas).

ne vzet kot jamranje, le kot opis zadev, tako kot jih jaz vidim. in ne, tudi rešitve v sloveniji ne vidim. takih afer ali "afer" bo vedno več, cajtng bo tisti teden imel svojo predvideno naklado, tv gledanost, reklame bodo plačane, zdravniki se bomoo pa umikali iz "rizičnih" dejavnosti, za katere se ne moremo dovolj usposobit (ker keša za to ni, to mantro moram skoz ponavljat, niti nimamo suporta delodajalca oz. sistema samega, da bi prvega pacienta v sloveniji opravili že 100% suvereno. če bi pa po kakem naključju bili usposobljeni za težke posege in imeli unikatna znanja znotraj medicine, pa seveda tega posega ne bi opravili na slovencu. nenazadnje nam "hipokratova" prisega nalaga, da ne delamo razlik med narodnostjo pacientov in nam mora bit vseeno, če je to slovenec, nemec, avstrijec ali anglež. tako kot oni slovaški otroški kardiokirurg, ki dela to na nizozemskih otrocih in oni naš mlajši, ki dela to prav tako nekje tam okoli in blumauer, ki je ravno tako dvignil roke s tega področja (opazite tudi vi vzorec?).

jeba tole naše zdravstvo in njegove afere in "afere".
... khmm, in ob argumentih kot običajno na totem forumu vse tiho je bilo ... evo, medtem pa "lovci na afere" na Financah že zdravstvo.finance.si...C4%8Dakate nadaljujejo svoj bridki boj za ljubi kruhek, ki ga brez večje branosti enostavno ni ...

P.S.: ker so Financarji odprli posebni portal ZdravstvoFinance se res ni bati, da bi "afer" kmalu zmanjkalo ...

Vse ocene tega sporočila:

Ni nobene :(