2 uri
Kitajski vlaki so prispeli v Luko Koper, po Srbiji bodo vozili 200 na uro
2 uri
Najbolj brani članki danes
4 ure
Nemci so lani izvozili približno dvakrat več avtov kot so jih uvozili, največ so jih prodali Kitajcem
6 ur
Od polnoči nižje cene goriv, najbolj se bosta pocenila dizel in kurilno olje
6 ur
Stanovanjska posojila: katera banka vam zdaj ponuja najnižjo fiksno obrestno mero
7 ur
Razpisanih je pet milijonov evrov za namakalne sisteme
7 ur
Zakaj minister Bojan Kumer nima moči, da bi prestavil zaračunavanje omrežnine po novem 3
8 ur
Misterij donosnosti pokojninskih skladov 3
10 ur
NASVET Kaj morate storiti do 1. julija, da bo Googlova analitika še naprej delala brez težav
10 ur
TOP ČLANKI - Kaj danes berete
11 ur
Vlaki SŽ vozijo iz Ljubljane v Gradec in iz Ljubljane v Beljak
11 ur
Dobre novice o finančni stabilnosti: kaj pa lahko skrbi banke, njihove delničarje, politike in ljudi?
11 ur
Peking gradi plavajoče jedrske reaktorje za napajanje vojaških baz v Južnokitajskem morju
11 ur
Kako poteka Woodstock kapitalistov Warrena Buffetta
11 ur
Zasebna omrežja 5G kot gonilo razvoja pametne industrije
12 ur
Utrip iz Gornje Radgone
14 ur
Kolumna o vinu: Kaj čaka modro frankinjo v Sloveniji?
15 ur
Kaj prinaša digitalna avtocesta, s katero smo se po besedah predstavnika Darsa uvrstili v vrh Evrope 3
15 ur
Spremembe v delovnih okoljih: kako digitalizirati fleksibilne oblike dela (Oglas)
19 ur
Vloge gospodinjstev februarja krepko navzdol, »krive« so ljudske obveznice

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

najobj sporočil: 31.928
Zadnja sprememba: najobj 04.08.2015 11:16
[bobek13]
> > pod črto, zakaj ne moremo imeti širših cestišč z oznako kolesarskega pasu (če to ni ceneje kot vsi ti rollercoasterji) in zakaj pri ljubem bogu nismo zmožni se kdaj pa kdaj postaviti v kožo sočloveka in pomisliti, kako NAŠA dejanja vplivajo na druge, kot zadnje pa, kolesar je še vedno šibkejši udeleženec prometa, avto, bo morda moral k kleparju, kolesar, pa v najboljšem primeru "samo" k kirurgu, o najslabšem pa rajši ne razmišljam... a je res vredno pridobiti 5s na poti in imeti kolesarja na vesti, kot pa počakat tistih 5-10s da ga je varno prehiteti?
> >
> > lpA
> ... čuj, širših cestišč za kolesarske steze ne moremo imeti, ker so hiše skupaj s cestami v centrih mest nastale prej, preden so se pojavili kolesarji s svojimi ekskluzivnimi željami, zato so kolesarske steze pač narisane tam, kjer je možno, jebiga ...
>
> P.S.: ko kolesarim po mestu, sem najbolj ogrožen od policajev, ker v skrbi za svoje zdravje, kjer ni kolesarske steze, s hitrostjo pešca raje vozim po pločnikih ...
brez zamere kolega, meni je jasno, da se pogovarjamo v okviru danih možnosti, ampak jaz ciljam na kolesarske, ki so bile na novo narejene v zadnjih letih, na cestah, kjer je bilo več kot dovolj prostora za kaj takega, ampak ne oni so se spravili delat pločnik pa dovoz do hiše vsakih 5m...

evo da te ekstra sprovociram, na Nizozemskem najdeš po vaseh celo ceste, kjer je na vsaki strani kolesarska steza, na sredi pa prostora glih za en vozni pas za avtomobile, kolesarji imajo prednost in noben se ne pi*di, ko se čez pol vasi mora za kolesarjem peljat, ker je promet v kontra smer...
www.bicikel.com/uplo...m_2144.jpg
www.bicikel.com/uplo...m_2081.jpg

komentar pod ta zadnjo slikco(avtorica živi na Nizozemskem)
>Se opravicujem, ampak ker ze dolgo let zivim na teh koncih, sem se cisto odvadila slovenskih razmer na cestah.
>
>Meni je cisto logicno, da avtomobili cakajo kolesarja. To je tu normalno. V kolikor kolesarja ni mozno prehiteti, se avto pelje za kolesarjem. Ce je potrebno, tudi cez celo naselje. Brez zivcnosti, nervoze in vznemirjanj. Poleg tega je v naseljih pogosto cona 30, tako da sploh ni panike.

lpA
... čuj, da ne bom še enkrat pisal, si toti forum.finance.si/?m=...429&single post preberi, ker sem jaz na to bedarijo mislil in sploh nisem mislil na avtomobiliste in na Nizozemce, kjer so kolesarji že od prazgodovine naprej carji ...

P.S.: primer iz nalimanega posta je primer iz mojega realnega življenja ...

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen