Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Agrokor: Vse bo v redu

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

sopranos sporočil: 11.405
[Glavni forum] Tema: Agrokor: Vse bo v redu
[#2536937] 23.07.15 19:35 · odgovor na: dronyx (#2536931)
Odgovori   +    4
[dronyx]
>Jaz vem, da bom sedaj dvakrat premislil, ali bom kaj hrvaškega kupil...

Tu je mišljeno pa kaj? Proizvodi, narejeni na hrvaškem, proizvodi narejeni kjerkoli, kjer je večinski lastnik "dioničkog društva" državljan hrvaške...? Namreč v čem vidim jaz problem? Danes greš težko reciva v Spara (bolje podučeni že dolgo ne kupujejo več v Mercatorju) in ugotoviš, kaj je "hrvaškega". Oni so nenazadnje pokupili veliko naše prehrambene industrije, tako da boš presenečen, koliko malo izdelkov je dejansko "slovenskih". Lahko pa seveda hodiš po nakupih z listkom, kjer ne bo pisalo, kaj potrebuješ, ampak kaj je "hrvaško" in se ne kupuje.

Sicer...kar se mene tiče...je dosti večji in bolj problematičen razen čing čonk pofl, ki je izjemno slabe kvalitete in ker se je naša industrija želela spustiti na njihov nivo (namesto da bi delali na kvaliteti "made in EU"), so jih jasno porazili in smo ostali brez lesne industrije, pa še česa!
Recimo, da bom za dopust raje izbral Slovenijo, Grčijo, Avstrijo, Češko, Italijo itd.

Da če bom šel v Spar, Tuš ali Mercator, da bom kupil izdelke, ki so narejeni v Sloveniji. Recimo ne bom kupil Dorina čokolade, ampak recimo Milko ali Gorenjko. Itd.

Lahko rečeš, ja saj sta tudi Mercator in Žito Hrvaška. Res je, ampak dokler bosta zaposlovala v Sloveniji, toliko časa ju bom še kupoval. Če bom imel čisto alternativo, recimo možnost kupiti izdelek slovenskega proizvajalca v slovenski trgovini, bom zagotovo to naredil.

Če bo vsak od nas tako delal, potem bo tudi Hrvatom postalo v interesu, da so v dobrih odnosih s Slovenci.

Če se Hrvatje delajo norca iz nas, mi pa še vedno množično hodimo na Hrvaško, kupujemo njihove izdelke itd., potem oni res nimajo nobenega razloga, da bi spremenili svoj način obnašanja.

Ampak Slovenci žal nimamo nobenega odnosa do svoje države, do svojih sonarodnjakov. Sami sebi privoščimo najslabše, a potem smo nesrečni, ko tudi imamo najslabše.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen