Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Zaposlim samostojnega podjetnika!

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

0513ANITO sporočil: 10.825
[Glavni forum] Tema: Zaposlim samostojnega podjetnika!
[#2525921] 09.06.15 21:51 · odgovor na: (#2525902)
Odgovori   +    3
[rename]
Vse lepo in prav, samo ne me imeti za norca.
Kdo pa nasprotuje espejem "per se"?
Odpreti s.p.in imeti samo eno stranko je tako ocitno izogibanje davkom in prispevkom na placo, da boljsega primera ne more biti. In dobro vemo, da ne gre za to, da bi en espe najemal drugega, ampak so to kar firme (Finance included, ce se prav spomnim), pa tudi javni zavodi (RTV) in sodelujoci ostali; ocitno jih je vedno vec, zato pa se tudi zmanjsujejo prilivi v pokojninsko in zdravstveno blagajno.
In temu se rece, da so se znasli, da so optimirali davke in podobne puhlice, ceprav gre zgolj za davcno utajo.
Zakaj pa Colaric ne odpre espe in fakturira Krki?

Glede bonitetnih porocil - kot imam jaz izkusenj, jih ne narocajo, ampak sami pregledajo bilance in se pogovorijo. Najbrz imajo tudi oni slabe izkusnje z bonitetnimi hisami. Bisnode je sploh smesen s tistimi Aji, ampak to je ze druga debata.

Dejstvo je, da je pri espeju vec prostora za kreativno racunovodstvo, pri cemer vsak posamezen ve zase, kako dalec bo sel z raznimi stroski. Kupis racunalnik, telefon, tablico za otroka, pa gre v stroske, se ddv si odbije, ce je dovolj prometa,....itditditd....vse to, za kar bi moral zasluziti bruto pri delodajalcu in potem kupovati taksne stvari.... Skratka: lepo prosim, zagovarjajtw ustavne prqvice po dolgem in pocez, samo ne me imeti za norca pri stevilkah in razlogih za espejevstvo...
Ni vredno komentarja pa vendar.

Več kakšne so pravice in dolžnosti s.p-ja in delavca.

Koko je v primeru bolniške pri s.p-ju (poškodba oz nezmožnost za delo).
Pa kako zgleda ko gre s.p. v stečaj (ker ni imel zadosti posla za plačat davke od minimalne osnove)? ali pa ko gre podjetje, ki mu je dolžno denar v stečaj, on pa ne more zaradi tega poplačat svojih dolgov.

Ti vidiš samo koliko s.p profitira napram redno zaposlenemu, ne vidiš pa kaj reskira.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen