Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-263019 sporočil: 509
Zadnja sprememba: anon-263019 18.04.2015 04:33
[sopranos]
Ja, ta fora z evidenco o brazposelnih je sploh smešna.

Kot prvo, moraš imeti ful dolgo časa redno zaposlitev, da sploh kaj dobiš od zavoda. Če se pa prijaviš, pa nič denarja ne dobiš, potem imaš pa s tem samo delo in obveznosti. Enkrat ne prideš na sestanek, te pa za 6 mesecev črtajo iz evidence.

A je kaj čudnega, da REGISTRIRANA brezposelnost upada? Jaz sem pravzaprav presenečen, da toliko folka vztraja na zavodu, pa čeprav ne dobijo niti evra.
Pri registrirani brezposelnosti se lepo vidi kako se na zavodu očitno poizkušajo znajt tako, da je čim lažje zanje. Kdor je neregistriran zanje ne obstaja. Tako bi se lahko neregistriranim reklo kar pometeni pod preprogo.

Menda so zakonsko rihtali ta naš flexurity ene dve leti nazaj sam kakšne koristi zaenkrat še ni čutit - še zmerom ni služb.

Se strinjam zavod je skoraj bolj samo še dodatno breme. Predvsem, če je človek brezposeln dlje časa. Na začetku sem se mel na zavodu priložnost pogovorit s psihologinjo, ki mi je pomagala pri pisanju Euresovega življenjepisa. To je bilo koristno in sem ji res hvaležen za vse nasvete. Ostali sestanki, eno ali dve urni seminarji ter celo dvotedenski tečaj o zaposlovanju je pa vse bolj ali manj bilo brez haska. Na tečaju so me celo učili naj pri iskanju preprostejših del raje zamolčim svojo izobrazbo.. Tisto mesečno reportiranje je seveda administrativni nesmisel, da moraš enkrat na mesec iskat maile in gledat kam si poslal prošnje (ki naj bi se jim pravilno reklo prijave na delovno mesto) ter, če razmišljat komu si mogu pošiljat po pisemski pošti. To sem se vsaj zmenu tako, da lahko povem za vsakega posebej dokler še ne pozabim.. In tisti preverjalni sestanki pomagajo tolk, da lahko mal potožim in pojamram in, da me svetovalka mal potolaži in opogumi. Kej dosti drugega pa mam občutek niti ne more naredit.

Sej prijavit se moraš sam tud na obvezno zdravstveno zavarovanje. Drugače čez čas ugotoviš, da ga sploh še nimaš urejenega četudi ga moraš sam plačevat.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen