Izbrani forum: Avto

Izbrana tema: članek Avtomobilizem na pragu tektonskih sprememb

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

bc123a sporočil: 48.253
[Avto] Tema: Avtomobilizem na pragu tektonskih sprememb
[#2515160] 16.04.15 14:43 · odgovor na: anon-207617 (#2515152)
Odgovori   +    3
[NemirniTujec]
Najbrž smo res v precedenčni situaciji v razvitem svetu - ničesar več ne potrebujemo, nič več ni boljše, bolj uporabno, bolj prijetno za naše življenje - ostalo je samo še čustveno prodajanje statusa, tega da ustrezaš zapovedanim medijskim smernicam, zapovedanemu družbenemu "bontonu".
Meni se ne zdi tako. Jaz bi hotel imeti vec casa. In ta cas bi hotel recimo prisparati takole:

1) dostavo vsega, tudi specerije na dom. Iz trgovine po mojih zeljah (torej iz diskontov, kamor tudi sicer zahajam, ne samo iz ultramegasminkerskih trgovin). In to dostavo, kjer nic ne manjka, ne pa da ti pride potem mercatorjev dostavnik z 2/3 narocene robe.

Nakupovanje po brick & mortar trgovinah je zame cista izguba casa in rajsi bi ta cas prezivel drugace. Sem ze velik del potrosnje preselil na internet, ampak zal to, da moras loviti ali doma cakati onega dostavljaca od DPD ali UPS je ravno tako zapravljanje casa kot hoja po trgovini.

2) Medije brez reklam. Tule dela revolucijo Netflix, in ce ne bi bilo hrvaskega RTL2, ki ima zvecer rerune sitcomov, televizije prakticno ne bi gledal vec, kvecjemu bi jo imel za ozadje.

www.bloomberg.com/ne...-go-to-900

3) Manj transporta, ampak do teleporta je se dalec.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen