Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

najobj sporočil: 31.920
Zadnja sprememba: najobj 12.04.2015 12:49
[peterfrankl]
Joj, joj, kakšni žabarji :-). Stvar je preprosta: ko sem pisal, sem menil, da je pravilna beseda falsifikat. Prav pa je falzifikat. Tudi google podčrta falsifikat z rdečo. Torej: ne žabarji, google!
... ja, seveda ni prav falsifikat, ampak je prav falzifikat, ker beseda falzifikat izhaja iz nove slovenske besede "falze", ki je namesto arhaičnega "narobe" po naših slavnih slavistih prevod angleškega izraza "false", kar pomeni, da si me povsem falze razumel, če se lahko malo pohecam z novokomponiranim produktom naše slavnih slavistov, ki so s SSKJ stricu Googlu z veseljem posodili tisti rdeči flomaster, da ti je podčrtal narobni falsifikat ... khmm, ker res ne vem, od kod bi stric Google sicer vedel za vse novotarije, ki jih v neizprosni dirki za originalnimi oziroma neprepisanimi magisteriji in doktorati v slovenskem jeziku sprododucirajo v zadnjem cajtu hiperaktivni slavisti, ki si v svoji samozaverovanosti domišljajo, da samo oni točno vejo, kako se v različnih jezikih nelatinsko pišočih narodov izgovarjajo njihove besede oziroma kako se v grškem jeziku na Cipru izgovori ime guvernerke ciprske centralne banke Χρυστάλλα Γιωρκάτζη in so zadnjič preko svojih lektoric na Financah od Tadeja Kotnika zahtevali, da jo je svojem članku v novem slovenskem "pišikaoštogovoriš" jeziku krstil za Kristalo Georgadži, čeprav jo tvoja referenca stric Google imenuje Chrystalla Georghadji ... evo, in ko smo glih pri skrbi za pravilno slovenščino na Financah, je meni pravzaprav najbolj hecno, da Financarji zelo kritično opozarjate na bedarije raznoraznih birokratov, ki ljudem v Sloveniji grenijo življenje, istočasno pa povsem nekritično pogoltnete vsako bedarijo slavističnih birokratov, ki v zadnjem cajtu posiljujejo slovenski jezik in ljudi z nekimi čudnimi pravili in izrazi, ki nimajo prav nobene razumne osnove ...

P.S.: ob žabare se nisem obregnil zaradi falsificiranih falzifikatov, ampak ker na ljubljanski RTV Slovenija noben čisto nič ne zadene, ampak tam po zadatku SAZU vsi fensi žabari zdaj samo še zadanejo, ko se trudijo doseči zadetek ... evo, malo bolj sem se razpisal, ker če te na totem forumu nagovori sam vrhovni gazda, si odgovor zasluži več kot običajna dva stavka in tri pikice, jebiga ...

Vse ocene tega sporočila:

Ni nobene :(