Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

jezst sporočil: 4.758
[brane]
> [jezst]
> > [TadejK]
> > Na kratko:
> >
> Stojim za povedanim. Očitno je Avstrija ena redkih držav, ki zmanjšuje ZADOLŽEVANJE. Zato ne izkazuje LAŽNE rasti BDP, kot VSI ostali. Če država jemlje puf in financira tekočo porabo (ki se odrazi v "rasti" BDP), je to en navaden BULLSHIT. Ko odrežeš kreditno državno financiranje, pa je polom na celi črti. Avstrija in Nemčija sta očitno edini evropski ekonomiji, ki se trudita ugotoviti, kakšno je realno stanje gospodarstva. In komaj vzdržujeta doseženo. Drugod pa juhu orgija s prodajo obveznic, ki jih tako ali drugače kupuje ECB z natiskanim denarjem in pomočjo praktično ničelnih obrestnih mer.
>
> Kako ena Slovenija lahko izkazuje REALNO rast, če vse neki propada, imamo obupno poslovno okolje, podjetja in mladi izobraženi bežijo v tisočih, selijo firme v Avstrijo(!) in na koncu mi rastemo? Korupcija rekordna, vse javne naložbe jalove, preplačane, pokradene, firme prezadolžene, banke ne kreditirajo, javni deficit spet v vzponu, nimamo niti za ceste flikat. Kje so potem davčni prihodki, če tako rastemo? ...Ne me basat s kretenizmi, ne nasedam ne te fore in pika. Papir prenese vse, vsaj dokler ne več. Vzameš običajno nominalno rast 0%, potem izračunaš negativno inflacijo, tako s tem v bistvu iz izračuna BDP odstraniš deflator in rast je tu. Kakršna hočeš!
>
> Ko bo veliki pok sistem pa prask prask prask po glavi.

Oprosti, da ti žalim vero v Avstrijo.
Toda Avstrija (89% od BDP) je bolj zadolžena kot Slovenija in Avstrija skokovito povečuje svojo zadolženost.

Skratka neumnosti, ki si jih klatil ali z drugimi besedami "vera v Avstrijo", se ovrže z dvemi kliki na internetu.

ec.europa.eu/eurosta...anguage=en
Ja, sem dodal še komentar na svoj gornji post, da sem pisal na pamet. Ampak občutek v črevesju pa govori svoje.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen