Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Mrak: Trojke, takšne kot je bila, ne bo več

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-24983 sporočil: 7.885
[Glavni forum] Tema: Mrak: Trojke, takšne kot je bila, ne bo več
[#2500245] 16.02.15 13:11 · odgovor na: philips (#2500214)
Odgovori   +    4
[philips]
> [GV-3361]
> Iz napačnih predpostavk izhaja tale Mrak.
> Grčija lahko odplača dolgove in lahko dvigne konkurenčnost. Ima zelo dober program odplačevanja dolgov, minimalne obresti, kreditodajalce, ki se trudijo ugoditi njenim zahtevam, a kaj pa počne v zameno?
> 1. O kreditodajalcih (ki smo mimogrede mi, državljani EU) govori kot o okupatorjih, izsiljevalcih in kaj vem kaj še

Pa si ti opazil da so banksterji spet nateginili vse po vrsti. Leta 2010 - 2012 je bila večina grškega dolga v rokah PRIVATNIH bank. In je bilo grčijo potrebno rešiti. Od 240 mrd pomoči je šlo cca 90 % za poplačilo dolga PRIVATNIH bank, pomoč pa so dale države in mednarodne institucije.

Torej banke so rešene, dolžan si pa ti (in jaz)...
Ja rešeno so nemške in francoske, ki smo jih pomagali reševati, svoje smo pa sami reševali.

He, he saj ni problem, Slovenija je sigurno najbogatejša država. Nemci so sirotinje. A je kaka država prodajala stanovanja po 10 jurjev mark ? A je kaka država vračala premoženje 100% ? Nemci so rekli da ni denarja, pa so vračali ono malo tamo do 15%, veliko pa tam 5% samo, mi pa 100% brez problema.
Ja po osamosvojitvi smo bili bogatuni..., zdaj pa ne vračajo več ampak jemljejo, od obveznic, delnic, še grobove so pobrali. Si moral najprej kupiti, potem pa si postal najemnik. He, he čakam da mi pošljejo še kako najemno pogodbo za kupljeno stanovanje. No ja mogoče najemne pogodbe ravno ne bo, bo pa davek visok kot najemnina.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen