Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Porcelanasta mačka

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

Jukic sporočil: 2
[Glavni forum] Tema: Porcelanasta mačka
[#2476551] 25.11.14 09:19 · odgovor na: (#2476388)
Odgovori   +    4
Zadnja sprememba: Jukic 25.11.2014 09:33
@valsidalado: Verjetno res nisem jaz, ceprav so me ze kdaj obtozili, da se ni najlazje z mano pogovarjat :). Nobenih zamer.

Ceprav sem ekonomist, na stvari gledam precej s psiholoskega vidika. Seveda je logicno, da stvari izoblikujejo druga drugo, a v moji glavi je jasno da druzba oblikuje drzavo. Druzba mora prevzeti odgovornost, da oblikuje drzavo, kot si jo zelimo. Zato sem v originalnem postu dal druzbo na mesto pred drzavo. Sem pa stekal kaj si zelel ti povedat.

Morda zivim v iluzijah, a po mojem lahko zrela druzba vecino dela postori ze sama, brez sodisc in zaporov. Poznas lokalnega malega tajkuncka, ki ne placuje prispevkov delavcem? Nehaj ga pozdravljati na ulici, ignoriraj ga na veselicah in s tem pokazi, da ne podpiras neeticnega ravnanja. Si lastnik gostilne in poznas carinika, ki rad vzame 400 EUR, da gre kaksen prtljaznik cez mejo brez, da se odpre? Ko pride naslednjic na juho, mu je zlij med dragulje in ga pred vsemi gosti za kravatelc vrzi ven. Vidis kako se podkupljivi zupan sprehaja po mestu in zastonj tala majice? Vzami jo, mu povej, da noces zupana, ki ne upravlja mesta po pravilih in mu jo vrni nazaj.


Kaj hocem s temi blesavimi metaforami povedat? Sami smo si krivi, da so se nekateri med nami tako okoriscali na racun drugih. Vecino ljudi ignoriranje in izlocanje iz druzbe veliko bolj boli, kot pet let v zaporu. A tega kot druzba se ne razumemo in ne znamo, zato pa imamo tudi tako gnilo drzavo. Raje smo tiho in upamo na drobtinice tudi sami. Govorim tudi iz lastnih izkusenj, ko sem se zacenjal kariero v Sloveniji.


Kjer zivim zadnja leta je eno najbolj zavrznih dejanj to, da ne placas davkov. Seveda drzava ni popolna in vcasih se mi ljudje zdijo cudni, a stvari delujejo in zagotovo bi se lahko Slovenci tu kaj naucili.

Pa pustiva to za kdaj drugic, tuji delodajalec me placuje, da mu prinasam prihodke in ne polemiziram na forumu ;)

Lp domov

TJ

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen