Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Kaj se skriva za ebolo?

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

najobj sporočil: 31.922
[Glavni forum] Tema: Kaj se skriva za ebolo?
[#2469767] 03.11.14 15:21 · odgovor na: anon-332769 (#2469345)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 03.11.2014 15:40
[gugica1]
O sancta simplicitas, Dejan...

Svetujem ti v branje Mazzinijevo svežo kolumno na siolu, paše čist v konteks te smešne slovenske vere in strasti do teorij zarot...


Ne motijo me toliko netočnosti a la ebola se širi po zraku (really, Dejan??)...
Bolj me razočara ta ozkost in zatohlost v razmišljanju.. pridruževanje medijskemu stampedu v kritiziranju koroških zdravnikov...res, Dejan, po tvoje je problem v tej zgodbi rasizem...? :-)))))

Lahko bi se dvignil nad slovensko PISA podpovprečje in kritično naslovil druge zorne kote te zgodbe...
Nigerijec je iz države s pozitivnimi primeri ebole, z znaki sumljivimi za ebolo; torej, dragec, tudi po slovenskih navodilih oseba z velikim tveganjem za ebolo...
Pa, da vidimo tebe, kako pugumno tečeš na pomoč, brez ustrezne opreme, v popolnem nasprotju z osnovami zajezevanja epidemije, torej: čim manj stikov, sploh nezaščitenih!

Kritiko je najlažje uperiti v gigante (farmacevtke korporacije, ZDA...), rabiš samo ščep domišljije in medijski prostor. Veliko težje je v lokalnem prostoru uperiti kritiko v ključne pomanjkljivosti, za to rabiš kritično misel in znanje...

Zgornji komentarji pa jasno kažejo, Dejan, da je tvoja kolumna padla na plodna tla zblojenih lokalnih google znastvenikov, ki zanikajo obstoj vsega, od virusov do bolezni...

Učinek, ki si ga nedvomno želel...
... čuj, kaj zdaj to pomeni, da ima zdravstveno osebje iz zahodnega sveta tiste hecne vesoljske skafandre na svojih glavah, ker se sicer ne bi mogli upreti svoji siceršnji razvadi, da s svojimi jeziki poližejo z ebolo okuženim kri in druge telesne tekočine z njihovih teles ? ... khmm, samo vprašam ...

P.S.: meni bi gumijaste rokavice zadoščale, ker nimam navadi lizati z ebolo okužene ljudi ...

Vse ocene tega sporočila:

Ni nobene :(