Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-283914 sporočil: 1.021
Naj me kdo poduči. Ni mi poznano ali se tudi nemško in ameriško pravosodje ukvarja v takem obsegu z izločanjem dokazov in procesnimi napakami? Po moje, da ne. Enostavno, sodišče odobri prikrite metode zbiranja dokazov in amen. Tudi DNK. Ko sledi aretacija, ne tako kot pri nas, ko jih skoraj vse spustijo na prostost, sledi nemilostno pripor. Enak sistem imajo na Hrvaškem. Obravnavo na sodišču ni treba čakati leta in leta, ampak te sprocesirajo asap. Seveda po obsodbi imaš možnost pritožbe. V jasnih primerih pa je to samo jalovo početje.

Pri nas je situacija zelo podobna obdobju ameriške prohibicije in mafijskega podkupovanja policije, politike in sodstva. Da se bo pri nas kaj sploh spremenilo, bo potrebno temeljito prezračiti zatohla podstrešja državljanov. To je pa proces kateri bo še dolgo trajal. Mogoče ga pohitri pričakovani bankrot. Po vseh svetovnih lestvicah, na vseh področjih samo padamo. Še malo pa bomo kralji odstavnega pasu. Namesto, da bi po hitrem postopku brcnili na cesto etično nesposobnega sina telovadca z njegovimi oprodami vred, se trenutna vladajoča klika ukvarja z moralnimi vprašanji. Sploh me ne čudi, da v SMC niso imeli gospodarskega programa. Ni ga zato, ker ne znajo in ne zmorejo. To je vse voda na Milan & Gregorjev mlin.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen