Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Naj pade slovenski zid!

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

RokNovak sporočil: 15
[Glavni forum] Tema: Naj pade slovenski zid!
[#2463043] 09.10.14 23:09 · odgovor na: bc123a (#2463025)
Odgovori   +    1
Hecen je tale tvoj vzvišen ton, predvsem pa predpostavka, da se ob pisanju zanašam na deset let stare podatke. Sicer pa, da ti stopim korak naproti - ne trdim, da to kar opisuješ niso povsem resnične konkurenčne prednosti Slovaške pred Slovenijo. So! Slovenska minimalna plača, katere dvig ni bil nikakor vezan na produktivnost in je bil sploh unikum v EU v času krize, je gotovo pomemben faktor. A še enkrat poglej kaj sem pisal. Dajatve sem omenil, ker sem primerjal kupno moč na prebivalca. Na kupno moč pa pač najbolj vplivata razpoložljiv dohodek in cena produktov. Razpoložljiv dohodek je nižji, če so dajatve na delo višje in produkti so dražji, če so bolj obdavčeni/otrošarinjeni. In ja, pri nas je odstotna točka ali dve višja dajatev tu pa tam in tam... Na koncu nekaj znese. Nekaj primerov sem ti naštel in jih lahko mirne duše v OECD bazi preveriš, jaz sem jih, si ne izmišljujem kar tako sproti nekaj.
Nikjer pa ne pravim, da so dajatve edini razvojni problem Slovenije. So samo eden od njih, v kontekstu kupne moči pač precej omembe vreden.

Pa lep pozdrav.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen