Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Vse pasti bitcoina

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

BBlue sporočil: 55
[Glavni forum] Tema: Vse pasti bitcoina
[#2454950] 10.09.14 21:34 · odgovor na: pinkfloyyd (#2454770)
Odgovori   +    0
[pinkfloyyd]

Ne razumem najbolje tega vprašanja. Ustavi povpraševanje ali misliš zniža? Cena se prilagodi na ustrezen nivo (ponudba-povpraševanje), kjer so ljudje spet pripravljeni kupiti ali prodati. Ali je zlato danes po koncu balona ničvredno ali še vedno lahko nekaj dobiš zanj?
Če se pa popolnoma ustavi povpraševanje pa pomeni, da stvar postane ničvredna.
Primerjava z zlatom je neustrezna, ta ima vsaj neko podlago. Tecaj kriptovalute pa je odvisen zgolj od pritoka svezega denarja. Ker grejo trenutni sistemi zelo v nos regulatorjem, bo prej ko slej sledil ukrep, ki bo ustavil privlacnost te virtualne igralnice.

Hm, mislim, da je to bolj problem tvojega dojemanja besede investicija. Ugibam, da si imel s kakšno investicijo slabo izkušnjo in si potem povezal to besedo z negativnostjo in prevaro. Investicija je čisto v redu beseda - je nevtralna.
Huh, primerjava portfdlje pa da vidiva ce oba veva zakaj gre? Tezko rect temu investicija, sori. Je pa zanimivo alternativno placilno sredstvo ce se razsiri.

> sure? upaš stavit celo svoje premoženje, da je varnost bulletproof?

Kaj misliš? Tole sem napisal pred enim letom in pol ;)
Mogoce sem narobe vprasal... Bi stavil s tem da das vse v bc?

> in kot sem omenil - sistem e-valut je čist ok, le BC še ni to.
>
> PS: bi rekel, da imajo od BC koristi samo posredniki oz ohranjevalci sistemov, ki pobirajo % od vsake transakcije.

Tu se strinjam, ampak sistem je še premlad, da bi ga tako strogo kritiziral. Nihče te ne sili, da sodeluješ, lahko prideš v svet kriptovalut ali pa tudi ne.
Se strinam da je svetovni financni sistem ena velika nihajoca prajuha, sam fantje, ne trobte o bitcoinu itd kot neki safeheaven alternativi. Zaenkrat je to najbolj virtualen fin instrumet, brez katerekoli povezave s katerokoli realno podlago... Zgolj highstake game, kjer boste lahko zelo hitr potegnl kratko...

Vse ocene tega sporočila:

Ni nobene :(