Zasebnost

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Cerar ostaja 'cagav' glede privatizacije

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-306217 sporočil: 234
[valsidalado]
> [GV-3361]
> > [valsidalado]
>
> > Daj, razvij 'zgodbo' kdaj malo dlje... UTD (naziv je napačen, ne gre za dohodek, pa čeprav je naziv preveden po tujem nazivu), po izračunih Valerije Korošec, avtorice projekta (UMAR; žensko pa za finančno ministrico, prosim, ker edina razmišlja dinamično in investicijsko!) socialo prerazporedi - to je resnica, socialne tranferje UTD deloma transformira v investicijo (!) v pravico do DELA. Izračunala je, da trenutno (lani, letos verjetno že manj) prideš tja nekam na 270 evrov, s čimer si plačaš na postem trgu minimalne dajatve, da ohranjaš pravico do dela (!), pravico DELATI ! Razmišljaj investicijsko in majčkeno bolj dinamično. Ti bi očino samo pa nekaj fiksnega pa delil, nič ustvarjal, glede na tvoje obupno zaostalo stališče. Totalno komunajzarsko v bistvu razmišljaš (deliti, ne misliti na razširjeno proizvodnjo, zmanjšanje monopolov ipd.) ...
>
> Sorry, nisi razumel mojega stališča. Sem zelo proti uvedbi UTD in vseh njenih podobnih marksističnih kategorij. In razloži prosim, kako UTD deluje "investicijsko". To je ja čisti socialni transfer, zavit v novodobno leporečje.

Saj sem ti že dovolj dobro razložil. Od tu dalje moraš pa kar sam tisto malo razmišljati. Linkov do študij ti tudi ne bom iskal, sem ti pa navedel ime avtorice ene od študij. Daljši si tule na forumu, slabše je (sami nestrpni dislektiki). Dajte no malo razmišljati s svojo glavo (kar se raznih izrazov tiče npr tudi Gasparijeva (and comp. ! - ga/jih še nisi sit ?) 'socialna kapica' tudi ni čisto nič socialna ipd).

V naših bankah dela tudi kar nekaj Angležev (ali vsaj so, na raznih programih predvsem). Z neko tako skupinico sem se par let nazaj pogovarjal (ob pivu, slučajno sicer). Sami so rekli, da mi ne razmišljamo nič investicijsko in ekonomsko dinamično (nič o razširjeni podukciji), da je denar in finčništvo v bistvu dinamično valovanje, če sploh želiš, da se vrednost denarju vsaj ohrani ipd.

Razmišljaj pa približno tako, da se ti včasih (če si dovolj pameten) kak znesek po investiranju večkrat multipliciran vrne.
500eur UTD * 12 mesecev = 6000eur/leto/državljana ..... * 2.000.000 državljanov je 12.000.000.000 eur/leto.....to je cca 4milijarde več za UTD na leto, kot imamo BDP v celi državi....no če v to zavzamemo še socialne transferje par 10mio letno in pokojnine recimo 1 miljardo letno....pridemo mogoče na to, da je po najbolj optimističnih računanjih, mogoče bi lahko še bail-oute bank zravn štel v višini 5miljard eur, pa ne pridemo na 6 miljard letno.....tko da manjka še okroglih 6 milijard za zagotavljane letnega UTD.....a se potrebuje še kako poglobljeno "finančno" analizo te ideje?

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen