Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Ne pozabite na napitnino!

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-231230 sporočil: 4.037
[Glavni forum] Tema: Ne pozabite na napitnino!
[#2409244] 14.06.14 10:16 · odgovor na: anon-231230 (#2409228)
Odgovori   +    12
[vinopivec]
Dopisane napitnine na kartico natakar ne bo videl, vedno se mu da gotovina. Zato v restavracijo vedno z nekaj manjšimi bankovci v denarnici.

Pa slovenceljnu gredo lasje pokonci ob misli na 10% napitnine. Pri računu v gostilni 187,60 EUR bo galantno dvignil na 190, na 200 bo šel vsak dvajseti, na 210 pa kakih tisoč Slovencev. In med njimi je kakih 5, 6 "tajkunov", ostali so v prvi kategoriji.

Glede na nekatera predhodno objavljena hlevarska razmišljanja je bil takojšen minus popolnoma logičen. Ne poznam naroda, ki bi bil tako škrt, še Čehi se bolj izkažejo pri napitninah. Če jaz ne dobim napitnine kot prodajalec ali uradnik, je tudi natakarju ne bom dajal. Ej, ljudi moji siromašni... Kako bi takile šele pogledali ob dajanju napitnin taksistu, frizerju.

Nekoč v bistveno mlajših letih sem poslovno naletel na starejšo damo, uspešno lastnico avstrijskega podjetja. Njena filozofija je bila tu preprosta. Če dajem drugim, se bo tudi meni že kako vračalo. Odprla mi je oči. Bodo tisti eurocenti, cenjeni kolegi, ki jih besno skrivate pred natakarjem, bistveno dvignili vaš življenjski standard? Res verjamete v tisto "euro na euro palača"? Ha,ha,ha.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen