Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

0329Softb sporočil: 3.757
Se pravi, da bomo spet davkoplačevalci plačevali orgije.
No ja. Davkoplačevalci se do sedaj nismo ravno pretegnili pri AHA skupini, če odmislimo subvencije za delovna mesta, ki so se delile tudi sicer v Sloveniji, ampak se matematika izide v prid države (bom spodaj spisal 3 cifre).
S tem, kar prihaja zdaj, nima Slovenija nič.
Ne vem, ali si novinar ali ne , toda če si, ali si se kdaj vprašal, kam se dejansko zliva ta famozni denar za Muro?
Nisem novinar in nimam pojma o tem famoznem denarju, ki se "dejansko" zliva v Muro in po mojem o tem famoznem denarju nekaj veš samo ti.
Se mi nekako zdi, da lastniki niso edini, ki profitirajo ali vlečejo provizije. Zagotovo pa je Mura tista, ki od tega nima nič.
Mislim ... Tole je pa res tralala. Ahajevca sta imela vizijo, ampak se stvar zaenkrat še ni izšla. Kaj pa bi naj Mura od tega imela? Muri je manjkalo 10 milijonov, da je postala vredna malo več kot nič.

btw.,
V Muri se vsaj zadnjih 10-15 let o profitih kogarkoli ni moč pogovarjati.
Tudi Lukančičeva je od Radićke dobila zajetno državno pomoč, jo porabila

Joj, joj. Spodaj bom spisal 3 glavne cifre.
Ne verjamem, da se solidnemu raziskovalnemu novinarju tu ne bi razkrili kakšni zanimivi podatki, če bi le želel malo zagrebsti pod površje.
cca 5,8 mio subvencij
600 K bodo vrnili zaradi odpuščenih delavcev

Samo v letu 2012 so plačali 6 mio davkov in prispevkov, da se o socialnih trasferjih, ki bi jih država plačevala brezposelnim pa jih sedaj ni, ne pogovarjamo.

cca 5 mio se dolguje DURSu za prispevke in te bodo plačali.

To so v grobem vse pomembne cifre v tej zgodbi. V takšne razprave in iskanje konstrukta se sploh ne bom spuščal in zaključujem debato. Želel sem vam samo sporočiti. 15.maja denar menda res bo! Konec.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen