Zasebnost

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Titova poslednja bitka

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-178479 sporočil: 18.832
[Glavni forum] Tema: Titova poslednja bitka
[#2375916] 23.04.14 07:58 · odgovor na: Gustl (#2375887)
Odgovori   +    2
[Gustl]
> [yuTel]
> > [Gustl]
> > > [denac]
> > >
> > > Tvoje pisarije ne dohajajo zgodovine. Na Rab so ljudje odhajali tudi zaradi partizanskih izzivanj. Malo so "požgečkali" Lahe, se umaknili, Lahi pa so zasedli najbližjo vas, požgali nekaj poslopij, ustrelili nekaj talcev, ostale pa odpeljali na počitnice na Rab.
> >
> > Ajde, se tebi ene pocitnice za cez praznike. Se vidimo 6. maja.
>
> Mislim, da v primeru "denac"a prehudo reagiraš. Če bereš v kontekstu in upoštevaš, kdaj je avtor dal narekovaje pri požgečkali, je očitno da so tudi počitnice z enakim namenom.

Morda, morda ne. V vsakem primeru se mi gabi formulacija, ce je misljena resno ali kot "zajebancija" iz tega. V drugem primeru celo malo bolj.
Ja, lahko bi denac napisal, da so Lahe sprovocirali. Kar v slovenskem prevodu pomeni razdražili. Kar je zopet lahko za koga ogabno, pravzaprav dvoumno.
Zato je treba v vsebini iskati tisti pomen, ki ga je denac napisal. Jaz sem si takoj predstavljala ljudi z orožjem, ki iz zasede napadejo Lahe in hitro zbežijo na varno. In nič drugega. Torej je vse stvar osebne interpretacije. Drug prevod pa bi lahko bil, da so partizani z orožjem razburili (zopet je tu dvoumen pomen) Lahe, da so šli pobijat Slovence.
Ker pa jaz ne pristajam na dvoumnosti, si jih pač ne dovolim in nikoli ne prevajam misli drugega na dvoumno raven, ker je dvoumnost žaljiva. Tega nisem jaz pogruntala, to sem brala pri nekem avtorju, pa se žal ne spomnim pri katerem.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen