Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Titova poslednja bitka

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-258837 sporočil: 1.755
[Glavni forum] Tema: Titova poslednja bitka
[#2374243] 19.04.14 14:35
Odgovori   +    65
Zadnja sprememba: anon-258837 19.04.2014 14:38
Ponavadi berem tvoje članke z užitkom, tale se mi pa zdi malo zmeden. Kaj si pravzaprav želel s člankom povedati? Meni se debate med levimi in desnimi ne zdijo preveč smešne - že dolgo ne, ker posledice čutimo vsak dan. V odzadju je boj za oblast in nič druga. A si morda želel povedati, da si nevtralen? Tako kot Večerov novinar, ki je v današnji kolumni vehementno zatrdil, da je bil jugoslovanski komunizem nevtralen in ga ni moč tlačiti v isti koš kot sovjetskega z gulagi, tako kot je to storila EU s svojo resolucijo, kjer je obsodila vse 3 totalitarne režime. Mi smo pač face, da mirno rečemo, da je cela EU v zmoti. Saj, samo mi smo tako razsvetljeni, da nam je vse jasno. Bi bilo smešno, če ne bi bilo žalostno. Naj še omenim, da je novinar star toliko, da tega "nevtralnega komunizma" verjetno ni uspel skusiti na lastni koži kot nekateri, ampak je o njem slišal anekdotice skozi medije in šolanje. To je vsa beda naše realnosti. Zatiskanje oči pred resnico, objokovanje propadle države, ki si jo zagotovo ne želi nobena od naših sosed, pa je itak največja bedarija in dokazuje, da imamo spomin zlate ribice, ker drugače ne bi trapali takih neumnosti. Če smo se lahko kaj naučili iz zgodovine je to, da nobena vojna ni čista in da se običajno zločini dogajajo na obeh straneh. To, kar loči civilizirano družbo od totalitarne pa je odnos do teh stvari. Nikakor ne smemo ničesar pometati pod preprogo, ampak je treba stvari razčistiti, vendar se to v času naše generacije verjetno ne bo zgodilo. To, kar je naredil Mussomeli je vsekakor provokativno, vendar pa ni bil žaljiv do nikogar. Nastavil nam je ogledalo in seveda takoj smo mu vrgli bumerang, naj Američani najprej počistijo pred svojim pragom. Tega pregovora se seveda sami ne držimo. Pogrešam pa kritične novinarje, ki bi se uspeli dokopati do resnice in bi jo znali predstaviti tudi širši publiki, pri nas pa prevladuje oportunizem, saj večina novinarjev piše všečno svojim neposrednim ali posrednim šefom, s tem pa dolgoročno podaljšujejo našo agonijo, ker kot civilizirana demokratična družba nazadujemo, ter hkrati delajo škodo bodočim generacijam.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen