Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

tasilo sporočil: 9.830
Zadnja sprememba: tasilo 16.04.2014 20:34
Z vsem, kar si napisal, se še kako strinjam!

Še en njihov biser je tudi, da ne uporabljajo preteklega pogojnika, kadar bi ga morali. O tem sem tudi že precej pisal (in obupal):

forum.finance.si/?m=...941&single
forum.finance.si/?m=...533&single
forum.finance.si/?m=...560&single
forum.finance.si/?m=...278&single
forum.finance.si/?m=...768&single
...

Ničkolikokrat sem že predlagal, da bi za vsako tako jezikovno ali logično neumnost ali šlamparijo morali pisunu odbiti 5 do 10 evrov od plače. Ali mi se hitro navadili pisati in razmišljati, ko bi po enem tednu ostali brez plače!

Ja, mediji so izpridili jezik do konca. Novinarji resnično zavajajo javnost, kadar ne pišejo pravilno in smislno. Seznam teh traparij je neskončen. Zanašajo se na to, "da se za prvo silo nekok le zastopmo, anede, ejga (ne me zdej jebat še Z slovenščino, k sm jo že u šoli sovražu)."

Jezik je eden najvišjih miselnih in umskih procesov. Težave s pravil na eni straninim, lepim in smiselnim izražanjem ter razumevanjem na drugi ne izvirajo iz jezika. Izvirajo iz (ne)sposobnosti razmišljanja. Naj povem še kar naravnost: bedak se v lastnem jeziku ne zna niti izražati niti ne razume izraženega.


PS: Tri četrtine novinarskih prispevkov je pa itak skreganih z vsemi pravili sporočanja.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen