Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-106712 sporočil: 3.698
[pobalin]
> [Smudlek]
> Evo, sem se pa ravno spomnil, da še vedno ni detajlnega poročila stroškov papeževega obiska, ki je bil obljubljen in tudi tu nisem zasledil, kakšen je bil finančni rezultat na ravni Republike Slovenije.

Ne gre samo za finančni rezultat, ampak za "prepoznavnost Slovenije v svetu."
Lej, tele floskule s prepoznavnostjo mi gredo rahlo na živce. Nič bolj in nič manj nismo prepoznavni zaradi papeževega obiska ali pa obiska kateregakoli državnika. In ne vem, zakaj bi bili bolj prepoznavni, če pride nek državnik za, ajde recimo 50 mio. EUR, kot pa drugi, ki pride za 1 mio. EUR. Če je šel papež v Nigerijo, ni Nigerija čisto nič bolj prepoznavna. Bistvo državniških obiskih je biznis, trgovanje, zaslužek, izmenjava ali kakorkoli hočeš. Prepoznava je floskula. Edini oprijemljiv podatek o prepoznavi je, da točno zaradi tega pride toliko in toliko turistov in pusti toliko in toliko denarja.
> Če je temu tako, kaj se pa je tako blazno veliko naredilo za EP 2013? Še največ se je pacalo v Podmežakli. Pa še tisto je bilo bolj dokončanje na tričetrt zgrajene hale. Drugih večjih gradbenih posegov se ne morem spomnit.

Ja, namigoval sem na debele kaplje od velikega denarnega toka za velike investicije, ki jih lahko prestrežejo spretni in izbrani.
V spominu mi je ostal znesek okrog 6 MEUR (+ cca 1,5 MEUR evropskih sredstev) za Podmežaklo, Bonifiko, Dvorano Zlatorog in drobnarije v Ljubljani. Kako se je izšlo s kotizacijami gostiteljskih mest, od katerih so sprva pričakovali 3 MEUR, ne vem.
Prenova Hale Tivoli je zaradi pregovorno odlično vodenih projektov, pridnosti, enotnosti in ciljne orientiranosti Slovencev splavala po vodi kot toliko drugih stvari v deželi. Nekoč smo se lahko tolažili, da take odplavine itak ostanejo v državi, kar splavajo po Savi do Beograda oz. jezu pri Đerdapu. Vodotoka do Bruslja (še) nimamo. :-)
Tukaj sva malo zašla, govoril si o velikih zneskih, ki se bodo morali oz. so se morali vložiti. Zgoraj omenjeni zneski so, roko na srce, drobiž. S kotizacijami se je izšlo klavrno, kar je bilo tudi za pričakovati, sploh v sedanji ekonomski situaciji. In kljub temu se je izšlo pozitivno, to mislim na tisti 1 mio., ki ga je izkazal organizator KZS.

Vse ocene tega sporočila:

Ni nobene :(