Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

pobalin sporočil: 14.456
[Smudlek]
Evo, sem se pa ravno spomnil, da še vedno ni detajlnega poročila stroškov papeževega obiska, ki je bil obljubljen in tudi tu nisem zasledil, kakšen je bil finančni rezultat na ravni Republike Slovenije.
Ne gre samo za finančni rezultat, ampak za "prepoznavnost Slovenije v svetu."
Če je temu tako, kaj se pa je tako blazno veliko naredilo za EP 2013? Še največ se je pacalo v Podmežakli. Pa še tisto je bilo bolj dokončanje na tričetrt zgrajene hale. Drugih večjih gradbenih posegov se ne morem spomnit.
Ja, namigoval sem na debele kaplje od velikega denarnega toka za velike investicije, ki jih lahko prestrežejo spretni in izbrani.
V spominu mi je ostal znesek okrog 6 MEUR (+ cca 1,5 MEUR evropskih sredstev) za Podmežaklo, Bonifiko, Dvorano Zlatorog in drobnarije v Ljubljani. Kako se je izšlo s kotizacijami gostiteljskih mest, od katerih so sprva pričakovali 3 MEUR, ne vem.
Prenova Hale Tivoli je zaradi pregovorno odlično vodenih projektov, pridnosti, enotnosti in ciljne orientiranosti Slovencev splavala po vodi kot toliko drugih stvari v deželi. Nekoč smo se lahko tolažili, da take odplavine itak ostanejo v državi, kar splavajo po Savi do Beograda oz. jezu pri Đerdapu. Vodotoka do Bruslja (še) nimamo. :-)

Vse ocene tega sporočila:

Ni nobene :(