Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek »Zdej pa pejt pa zmagi«

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-245643 sporočil: 1.841
[Glavni forum] Tema: »Zdej pa pejt pa zmagi«
[#2335388] 21.02.14 00:33
Odgovori   +    38
evo takoj dve cvetki, ki me lahko motita. ena se tiče delojemalca in druga delodajalca:

konkurenčna prepoved

kaj naj bi pravzaprav to pomenilo (govorim po prenehanju pogodbe o zaposlitvi)? i) da ne smem opravljati poklica pri konkurenčem podjetju? ii) se zaposliti v konkurečnem podjetju niti kot "receptor-telefonist"? iii) ne smem prestopiti niti praga konkurenčnega podjetja, sem n. pr. zaposlen preko agencije aka adecco? ne smem niti kontaktirati z zaposlenimi iz konkurenčnega podjetja???

kdo mi bo to preprečil in kako? bulls shit. konkurenčna pogodba bi recimo lahko veljala, če mi delodajalec za ves čas "prepovedi zaposlitve" ponudi odpravnino v višini, ki se izračuna: X mesecev prepovedi --> X mesecev plač...
pa še vedno lahko hodim "na zmenke" k prvemu konkurentu... samo toliko da sem na tekočem...


financiranje sindikatov, oz. tehnično izvedbo obračuna in plačevanja članarine reprezentativnim sindikatom

???

zakaj pa se mora delodajalec igrati trajnika? a naj se še to uzakoni, da mora delodajalec, na željo zaposlenega, dati obračunati njegove domače položnice, nakupe na obroke in lizinge...?
ven z vsemi obračuni. tudi krediti, ki se obračunavajo s plačo. naj si vsak ureja svoje račune, bo vsaj vedel na čem je. stvar obračunov s strani delodajalca je le njegova dobra volja, nikakor pa ga v to ne gre siliti z zakonom!

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen