Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-117675 sporočil: 1.191
Pravzaprav ne vedo, s čim se igrajo. Ekonomija je že zbrisala mnoge sektorje, ki smo jih poznali včasih. Ko je nekaj postalo tehnološko možno in ekonomsko viable, je postalo killer application. Magari pobrisalo iz obstoja starejše "killerappse", če je logika stvari tako zapovedovala.

Da se za davkarijo in davke, ne more najti tehnologije ki bi ji napravila konec, je nespametno misliti. Vendar se lahko najde tudi tehnologija, ki bo zbrisala praktično vso sivo ekonomijo, še prej.

Davčne blagajne so tank, bitcoin je panzerfaust, oboroževalna tekma je v polnem zamahu.

Vseeno mislim, da država prodaja za svoje davke čedalje manj zaželjeno robo. Podobno kot Gorenje, je nekoliko izgubila stik s tistim, kar ljudje v resnici želijo imeti. Od tod ta nejevolja plačevati za zastarele storitve in to še kar pavšal, za celotno košaro.

Black market ima čedalje bolj zanimivo ponudbo. Mi je "prav zelo žal" (v resnici mi ni, zato narekovaji), če je paradržavna TV vse manj konkurenčna globalnemu Internetu in me zato mine gledat kakršnekoli "Odmeve". Mi je "prav zelo žal", če EBC valuta kmalu ne bo več tako konvertibilna kot kakšen "golddigitalcoin" na password.

Pa če policija ne more preprečiti vloma, ki ga neke tehnološke šare lahko.

Države, ne samo naša, so v preši tehnologije. Sicer jim kdaj pomaga, a povečini je učinek tak kot na Gorenje. Sicer jim pomaga nakup nove linije, ampak hkrati je njihov hladilnik neznatno zdrsnil navzdol. Ker nima povezave s pametnim telefonom, ki bi v štacuni omogočil pokazati stranki, koliko mleka še ima doma. Zato ga mnogi nočejo več.

No, sicer Gorenje se lahko še izmaže (sila težko sicer), država Slovenija (EU) pa ima bistveno manjše možnosti. Tehnološki pritisk nanjo je v smeri implodiranja, po mojem.

Tako, da "siva ekonomija" in razvrednotenja valut, je še majhen problem za države. Na naslednjem nivoju bo igra zanje še težja.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen