Izbrani forum: Avto

Izbrana tema: članek Čas za alternativo

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-306927 sporočil: 206
[Avto] Tema: Čas za alternativo
[#2317140] 22.01.14 16:46 · odgovor na: (#2316880)
Odgovori   +    1
[dillinger]
> [deficit]
> > [dillinger]
> > > [porkamizerija]
> > > > [dillinger]
> > > > > [barabika]
> > > > > Sam imam ravno nasprotne izkušnje....
> > > >
> > > > mogoče si se ga znebil še pravi čas
> > >
> > > ah dejte no, še tako dobra firma naredi tudi kakšen slabši izdelek, ki se kvari. razlika je samo v tem koliko odstotkov takih naredijo, mazda je po tem kriteriju ponavadi v špici (da ima najmanj tega).
> > > na podlagi enega primera soditi o kvaliteti firme bi bilo pa že otročje.
> > > je pa res, da če sam dobiš takega, se drugič mogoče rajši odločiš za kaj drugega, čisto normalno in človeško.
> >
> > po obisku mazdinega spletnega foruma sem hitro ugotovil, da obstaja še kar precej sotrpinov z enakimi problemi, in si rekel ma koji q mi je tega treba...
> No ja - na forumih se običajno najdejo ljudje, ki imajo probleme z avtom, zato je slika malo izkrivljena.
> Glede dvomasnega vztrajnika je pa tako, da je ta na (s)hit listi pri ogromno modelih praktično vseh proizvajalcev. Ali je sam koncept slab, ali pa se škrtari pri izvedbi.

dokler ni bilo dvomasnih vztrajnikov, sploh nisem vedel da vztrajniki za sklopke obstajajo, si pač menjal sklopko ko se je obrabila... zdaj pa moraš menjati sklopko, ker se je obrabil dvomasni vztrajnik, in je potem treba oboje hkrati menjati ;) pa da o cenah ne govorimo...


To je še eden izmed trikov avto industrije: "paketna menjava" - ko na uradnih servisih vztrajajo pri menjavi celih sklopov, namesto zgolj pokvarjene malenkosti.
Kar sem slišal od kolega mehanika bi naj bila menjava sklopke ob menjavi pokvarjenega dvomasnega vztrajnika morda celo upravičena, ker vztrajnik ne crkne takoj ampak sčasoma, se zato sčasoma na sklopko prenašajo vedno močnejši sunki (ki bi jih naj vztrajnik blažil), ki sklopko "izmučijo".
Podoben so vpliv bi naj imel zamašen filter za saje in kvarjenje EGR ventilov pri dizlih.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen