Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Reševanje Evrope od temeljev navzgor

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

vrac sporočil: 11.068
[Glavni forum] Tema: Reševanje Evrope od temeljev navzgor
[#2311120] 13.01.14 10:50 · odgovor na: crt (#2311091)
Odgovori   +    2
[crt]
> [vrac]
> Črt, zakaj nobeden od teh analitikov ne predlaga rešitve z uvedbo paralelne valute,ta ideja že lep čas kroži na tem portalu, namesto začasnega izstopa in ponovnega vstopa nazaj v EU? Če lahko funkcionira Bitcoin in to uspešno in nikogar ne moti, zakaj ne bi smeli paralelne valute uvajati tudi v državah EURO območja, ki so v težavah?

to je predvsem politicno vpraasnje. tako kot zadeve v e(m)u pretezno so.

> Čakam na tvoj članek na to temo.

nima smisla cakati ali vsaj ne drzi sape ob tem . jaz sem svoje dovoljkrat povedal v clankih in se mi vec ne da.

samo pocakaj 5-10 let in se bo ljudska pamet trkala po prsih, kako da smo tkoaltko vsi ze zdavnaj vedeli, da bo tako in da mora biti tako :)
Se strinjam, po bitki smovsi generali.

Me pa čudi, kako najbolj razgledani ljudje tako mahajo mimo. Država,ki bo izstopila iz EMU-ja se nikdar več ne bo mogla vrniti nazaj v sistem. Vsaj to bi moralo biti jasno avtorju tega sestavka. Sem pa tudi prepričan, da bo dejansko prišlo do vzporednih valut,ker je to edini način, da posamezna država sama vsaj deloma samostojno kreira monetarno politiko. Slovenija recimo bi lahko z emisijo paralelne valute takoj dvignila rast za nekaj odstotkov. Morda bi bila depriciacija vzporedne valute višja od EURA, ni pa to sigurno. Lahko bi se vrednost dodatne valute gibala popolnoma enako kot EURO. Problem Slovenije je premajhna potrošnja, to bi lahko mirno povečali vsaj za petino brez inflacijskih pritiskov ali nevarnosti porušitve devizne bilance.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen