Zasebnost

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

bozo666 sporočil: 3.026
Ja, gospod SIVI PINOT, marsikaj se dogaja z zgodovino in nastaja nova zgodovina, predvsem v Srbiji in Sloveniji, na Hrvaškem se to počasi izteka, saj huda vroćina krize"pripeka".

Na Hrvaškem so v zadnjih 2 tednih začeli na portalih ukrepati skladno z zadnjo sodbo ESČP o odgovornosti portalov za nastajanje in obstoj sovražnega in žaljivega govora.

Izbrisali so na index.hr blog enega tipa, ki je nekaj pisaril, da le ni bilo tako hudo v Jasenovcu.

No, resnici na ljubo, tudi pri nas je prišlo do obsodbe enega klateža, ki si je drznil biti žaljiv do Janše in Gorenaka, vendar je bilo to na njuno pobudo. Skratka, ni ragiral administrator, niti tožilec, ampak sta onadva sama. Vam to kaj pove za bodočnost diskurza na portlih ?

No, zdaj pa k Srbiji, ćetnikih, ustaših in novi zgodovini.

Ma, ne bom navajal, kje vse se dobijo dokumenti, ker se mi zdi, da sem ravno vam to že enkrat pisal.Res škoda , da niso poznali interneta, ko sem bil mlajši, čeprav je vprašanje ali bi takrat dali vse arhive na internet.

Mogoče je bolj enostavno prebrati knjigo generala Horstenaua, ki je bil "pooblašćeni general pri NDH "......ne gre za veleposlanika, to je bil Kasche, ampak za "Hitlerovega sokrajana", bivšega ministra v Avstriji in tudi kratek čas podkanclerja.... rešil več tisoč Srbov iz rok ustašev.

Preberite pa si tudi knjigo Hitlerjevega predstavnika za Balkan.......mislim , da je naslov Specialna mislija Balkan ", avtor je Neubacher........ime sem zdaj posabil.

Skratka, dostopni arhivi in knjige tujcev, ki so službovali na ozemlju Jugoslavije, so smrt za razne nove interprete zgodovine.

Ja, zadeve so zanimive. Pred kratkim sem odkril, da je oče general polkovnika Lotharda Rendulica.....med drugim komandant 2. oklepne armade in pozneje več skupin armad na severu.......iz naših krajev oz. točneje iz vasi nekaj kilometrov južneje od Bele krajine.Luka Rendulič, polkovnik K.u.K.

Zakaj vam to pišem? Zato, ker je po predaji amerikancem bil obsojen na 20 let, odsedel mislim da cca 8 ali 9 in potem napisal knjigo, ki govori o Balkanu. Žal je še nisem prebral.

Skratka, prebrati je treba kaj pišejo tujci in pogledati arhive. TO JE TO.

Najde se marsikaj. Pred 10 dnevi našel: Dr. Kanteta ni izdala ženska, čeprav so jo mučili, ampak moški.......ime in priimek znan.......Ja,še marsikaj se bo našlo v digitaliziranih dokumentih iz zaseženih arhivov.

Smola za četnike oz. njihove zgodovinarje je pedantnost nemških oficirjev, ki so.......pač Nemci.....precizno beležili vsak razgovor.

Brigadirja lorda Fitzroya Maccleana in Deakina pa ste najbrž prebrali, ker sta široko poznana in prevedena.

Skratka, pametnemu bo težko kar spremeniti zgodovino, neuko rajo pa ni nikoli bilo težko naplahtati, ker se ji ne ljubi ne misliti in ne brati.

Vse ocene tega sporočila:

Ni nobene :(