Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Kako iz bolnišnic odtekajo milijoni

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-202104 sporočil: 4.404
[Breiva]
> [tjamni5]
> Počasi le prihaja na površje zakaj v resorju zdravstva nastajajo desetine milijonov € velike luknje in nihče od odgovornih nič ne ukrepa. Še več, vsi pri koritu želijo te postavke le še višati, češ, za zdravje pa ja ne sme zmanjkati denarja, pa naj stane državljane kolikor hoče.
> Kje imamo odgovorne za takšno stanje se vprašam? Zakaj se ne dovoli popolno odprtje trga, kajti le konkurenca bo znižala cene? Očitno so čisto vsi zaspali v svojih foteljih in še naprej cuzajo previsoke plače. In potem naj jaz z višjimi davki plačujem to razbohotenje brez primere...PRASCI in še enkrat PRASCI, na vislice bi vas moral dat... Od sedaj naprej zavračam uvedbo novega davka oz. prispevka, pa četudi bankrotiramo jutri.
> Predlagam, da luknjo na ZZZS pokrijejo kar firme iz tega sektorja...Same se lahko zmenijo koliko mora katera prispevati in naj ne rečejo, da nimajo denarja... Na bizi.si vidim, da se kopajo v sefih polnih denarja...
> Glede oholosti zdravnikov v tem sektorju pa tako, še 30% imajo previsoke plače za toliko kot delajo in za njihov nizkoten odnos do zapravljanja javnega denarja... Ko bodo uspeli privarčevat desetine mio € in ustvarit višek na svojih postavkah, se jim pa lahko dovoli zvišanje plač....Še prej jih pa naj upokojijo kakšnih 10-20%
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Očitno nimaš veliko pojma o mednarodni trgovini. Proizvajalci nameč predpišejo svojim zastopnikom, da ne smejo prodajati v drugih državah, razen v tistih, ki so zapisane v pogodbah o zastopstvu. Običajno pa je to le tista država, v kateri ima zastopnik sedež. Če se zastopnik tega ne drži, potem mu zastopstvo vzamejo. Zato UKC Ljubljana ne more dobiti ponudbe iz Nemčije. To govorim iz lastnih izkušenj, saj sem delal v mednarodni trgovini v tujini več kot 25 let in sem imel podobne težave, nismo smeli ponujati v druge države, razen v tiste, ki so bile zapisane v pogodbi o zastopstvu.

Skupni EU trg naj bi ta problem uredil, a očitno še niso tako daleč.

Ne mislim zagovarjati UKC, saj so tudi nesposobni in objavljajo samo javne razpise, namesto, da bi poslali povpraševanje direkno na nemškega zastopnika Abotta in drugih firm. To pa je napaka nabavne službe UKC-ja.

Da bi pa uporabljali stare proizvode, to je pa totalna neumnost, hvala bogu uporabljajo naši zdravniki najboljše, kar se da dobiti.

Zanima me, kako bi se ti počutil, če bi imel srčni infarkt in bi ti zdavnik rekel "vgradili ti bomo star stent, ker je novejša različica predraga"?
jaz jih imam od leta 2002,2003,2005 in 2010...ne boš verjel..delujejo!aja,račun iz leta 2005...samo poseg (polurni) z materialom vred...1.020 000 SIT!

zastopniki..drži,ampak...

www.alibaba.com/show...stent.html


kdo bi si mislil...

drgač pa zdravnik vedno hval tistega dobavitelja od katerega ima kako malenkost,preizkušeno na lastni koži

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen