Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Revni milijonarji

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

Endimion sporočil: 10.353
[Glavni forum] Tema: Revni milijonarji
[#2264999] 10.11.13 13:05 · odgovor na: anon-313182 (#2264804)
Odgovori   +    6
MIslim da slovar za ničvreden reče "wertlos" oz. po angleško Worthless...

dopuščam pa možnost da si zadnje cajte predelal poglavje ali dve iz zelo znane, in v nemčiji prepovedane knjige, katere avtor je samolikvidirani avstrijski kaplar, ki je uspel svojo pisateljsko žilico odkrit med bivanjem v eni od izpostav Bavarskih zaporov, kamor se je bil nastanil po odredbi nekega bavarskega sodišča zaradi povsem dokazanega pivskega razgrajanja po pivnicah Muenchena... emmm, pardon ulicah... Knjigo so kupovali zgolj častilci Njegove svetosti, dokler ni ob prihodu na oblast leta 1933 postala obvezno čtivo. Mimogrede. Davčnega uradnika, ki je ugotovil da Avstrijski kaplar za zaslužek od prodaje te svoje umetnosti, NE plačuje davkov, in je to ugotovitev poročal nadrejenim, so nazadnje videli v nekem taborišču blizu Muenchena. Tisti vasici se reče Dachau.. O sveta preproščina..

No, ne da bi želel bit nesramen, ampak ideje iz te knjige so nekako naredile nekje med leti 1939 in 1945 tako svinjarijo, da se je Nemci sami nit po 70 letih niso čisto otresli. Od anšlusov, pa paktiranja s komunisti, splanirali so nekaj mest, uporabljali Opel Blitz tovornjake, oz. njihov "auspus" za vse kaj drugega kot onesnaževanje okolja... OK, dokler niso šaltali na Ciklon B...

Zato mi prosim, pa ne le meni, prihrani povestice o tem, kaj pomeni "sloven" v nemščini. V zadnjih 100 letih so dvakrat zakuhali zelo grdo čorbo v imenu "velikega rajha". In rezultat njihove arijske superiornosti je nekaj 10 mio mrtvih... In do fundamenta razsuta Nemčija.

In ti, ki si po nemško "ničvreden", še vedno tu pišeš v ničvrednem jeziku, govoriš ničvredne besede, itd.. Kako zmoreš? Te ni niti malo sram bit tako ničvreden? Dajmo raje dojčland dojčland iber ales.. Oziroma sklepam, da to že počneš.. Tvoja izbira pač.

Lep pozdrav od nas ničvrednih...

P.S. Ko sem v začetku sestava omenjal prodajo te Kaplarjeve knjižice svojim vernikom, dokler ni postala obvezen nakup za vsakega državljana... emmm nekako tako kot Titova zbrana dela v umrli Jugi.. ali pa Maova rdeča knjižica na Kitajskem. Verniki so kaplarjeve čitabe kupovali ko zmešani. Po več izvodov...

Ampak.. a veš, da imamo v Sloveniji tudi enega kaplarja.. Iz Grosupljega je.. NJegovi partiji se je svoje cajte reklo SocialDemokratska Stranka Slovenije. Pa so en "S" odžagali, ker se je nerodno slišalo skandiranje "ES DE ES ES"... preveč podobno zgodbi onega Avstrijskega kaplarja in njegove zaščitne garde. (Pa smo spet pri nerodnih podobnostih).. No gorečnost in gužva pri stojnici, kjer se na shodih Stranke prodajajo knjige dolenjskega Kaplarja (Mimogrede, a veš da jih je spesnil v ničvrednem jeziku... #sampovem) mi sama po sebi potegne vzporednice z nekim drugim kaplarjem.. onim.. ta večvrednim.. Edina razlika je v tem, da je večvredni kaplar svoje spisal v pržonu, naš, ničvredni, kaplar (Jah, kokrkol obračaš, je tudi Presvitli vodja Ivan Slovenec) pa na prostosti.

Tako, tole sem spesnil na večvrednem računalniku (A Hevlet Pakard šteje med večvredne? Vprašam ker na njem piše da je "Mejd in Čajna" pa pol ne vem a je kaj vreden, če ga komunisteki stari 13 let delajo), objavil na ničvrednem forumu, ki je v večvredno tuji lasti (A švedi štejejo, vprašam), ob tem pijem ničvredno pivo, zdaj bom pojedel ničvredno klobaso skup z nekaj kosi ničvrednega kruha, potem žoknil še nekaj ničvrednih piv, in zvečer pokavsal svojo ničvredno partnerko. Zjutraj bom pojedel ničvredno sadje, in se v večvrednem avtobusu (Mašinenfabrik Auburg Nirmberg), ki ga vozi ničvreden voznik, lastnik pa je ničvredno podjetje odpeljal v svojo ničvredno službo z ničvrednimi lastniki in direktorji, in pisal programski paket, (spet na večvrednem računalniku), ki sodeluje pri upravljanju Finančnih Instrumentov večvrednih podjetij (Alianz, BMW, BASF, DB, pa še nekaj njih je iz tanartaboljvredne dežele na svetu.. ZA GOOG, MSFT, K, FB, in še nekaj je takih, ki kotirajo na NYSE, NASDAQ, CBOE, CME, pa nisem povsem siguren a so kaj vredne po tej tvoji metodologiji) ... in nekaj ničvrednih je zraven (KRKG, TLSG, PETG, tudi kak MELR je zraven...) IN pri tem je lastnik ničvredne borze v Ljubljani večvredna borza z Dunaja, ki je spet v lasti večvredne borze iz Največvredne države na tej plavi kugli v vesolju. Hej, sama ničvrednost, kamorkol se obrnem okoli sebe... Tako smo ničvredni, da so, ti - tanartaboljvredni, koren besede za naše ljudstvo, naš jezik, našo državo, vse kar nas, 2 miljona definira, menda uporabili za totalen poden od ljudi, reči, pojmov....

Mimogrede... Slovin* uporabljajo zgolj Slovaki.. tem še tanartaboljvreden narod v Vesolju reče Slowak* (Za zvezdico sem siguren da veš kaj pomeni... nismo so jo mi, ničvredni izmislili...)

Še ena, zate večvrednega, morda nepomembna podrobnost. Prvi je besedo "Ničvreden" menda uporabil Ničvreden duhovnik iz Rašice... Nekako se je začelo z "Lubi Slouenzi...." Hočem ti povedat, da je Ničvreden duhovnik moral BEŽAT iz ničvredne dežele, kjer so ga preganjali, ker je pisal v Ničvrednem jeziku (mimogrede, takrat alfa in omega cerkvenega bogoslužja ni bil NajboljVreden jzik, ampak LATINŠČINA), se naselil v NajboljVredni deželi, kjer je lahko pisal v tem svojem NičVrednem jeziku, in TaVečVredni so ga pri tem (Lej ga zlomka) celo podpirali... kako nenavadno za Večvredne...

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen