Zasebnost

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek 6 nasvetov, če 'fašete' batine

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-214372 sporočil: 3.048
[Glavni forum] Tema: 6 nasvetov, če vas fizično napadejo
[#2244598] 14.10.13 08:58 · odgovor na: (#2243840)
Odgovori   +    0
[dob]
> [0219K21]
> Osebno se zavzemam za uveljavitev "castle doktrine" po kateri je pravica zaščite lastnega življenje, premoženja in domovanja naravna, trajna in neodtujiva, tudi s smrtonosnim orožjem. Dokler je človek v lastni hiši se mu ni treba bati kakršne koli kazenske ali odškodninske tožbe napadalca, ki ga domačin poškoduje ali usmrti. Zavarovanje predmetov ne more biti nadomestilo za skazitev miru ali skrunitev zasebnosti domovanja, da o strahu pred napadalcem niti ne omenjamo. Tehtanje kdaj gre za "sočasni napad" pa ravnotako ne. Če je kdo vdrl (in ne gre, torej, za izvršbo ob asistenci policije) je jasno, da je protipravno v tujih prostorih.

Težava je v tem, da komunizem ni nikoli definiral lastnine in odnosa lastnika do nje. Zato tudi nima ustreznih zakonov zavarovanja lastnine. Nima jih, ker jih ne želi imeti. Država lahko vdre kamorkoli in vzame karkoli.

Zakoni in spoštovanje zakonov so samo neka začasna formalnost, da ne bi kdo državi kaj odnesel. Zakoni torej niso dosti vredni, država jih lahko spremeni čez noč, ko se ji to zdi potrebno.

Država takorekoč vdira na svoje in jemlje nekaj, kar je itak njenega. Zato ni ničesar moje, tvoje... vse je njeno! Razpolaga z našim imetjem, kot da je njeno, in enako z nami. Najprej nam vsadi svoje ideje (pri nas je to komunizemm drugje pa nekaj drugega), in ker so te ideje njene, misli da smo tudi mi njeni. V resnici tudi smo, če nimamo svojih idej o tem, kaj in kdo smo!

Z nami nato država počne, kar se ji zahoče. Večina ljudi namreč sama pristane na državni teror.

Ta država je ujeta v komunistične idejne nastavke in z lastnino ni definirala odnosa. Ta se je naredil skozi zgodovino (in družbene odnose), v državah z demokratično tradicijo. Demokratično pravim zato, ker odnosi temeljijo na pojmovanju lastnine in odnosu lastnika do lastine.

Pri komunizmu tega odnosa sploh ni, ker se ni razvil. Odnos, če temu lahko sploh rečemo odnos, komunistična država sproti predpisuje, danes je to lahko nekaj, jutri nekaj drugega, danes torej je, jutri ga že ni več (tako kot tvoj denar na banki). To je kot bi držal tujega kurca v roki in si mislil, da je tvoj samo zato, ker ga čvrsto držiš. V resnici imaš pa - en kurc!

Naši predstavniki v vladi sploh ne znajo vladati. Pojma nimajo kaj beseda "vladati" pomeni!
Ne znajo gospodariti, saj tudi za to besedo ne vedo, kaj pomeni. Ne vedo, kako upravljati z lastnino ker nimajo odnosa do lastnine. Balkanski odnos je roparski, rptilni odnos: privihraš v fabriko in jo kupiš z nakradenim denarjem, potem naženeš ljudi in preprodaš fabriko. Posel je s tem zaključen.

Nekdo, ki se je naučil šivati srajco, njegove izkušnje in znanje, ne velja nič. Znanje ne velja nič, izkušnje ne veljajo nič. Visoka brezposelnost je posledica takšne mentalitete.

Naši politiki tudi o lastnini nimajo niti pojma in ne vedo, kaj pomeni skrbeti za lastnino, ali kaj pomeni dolžnost in obveza povečevanja njene vrednosti. Naš parlament z zakoni PREPOVEDUJE skrbeti za lastnino in povečevati njeno vrednost!

Zato so komunisti na oblasti posiljevalci lastnega naroda!

Patriotizem je pa stanje, ki pravi, je nastavljati rit svojemu gospodarju posvečen trenutek, vreden slavljenja in narodnega ponosa, medtem ko je beg v svobodo, stran od posiljevalcev, izdajalsko dejanje. To učijo v šoli!
Ni res, da odnosa ni. Odnos je oportunistično balkanski namesto odkritega nasprotovanja in boja.

Celotna filozofija odnosa: Država je moj gospodar. Ampak gospodarja lahko nategnem, če me le ne ujame. Zato mu ukradem kost iz hladilnika (davke), se mu poščijem na kavč (nosim smeti v gozd), sem v njegovi postelji, kadar me ne vidi (gradim na črno, si prilastim javni prostor - recimo parkirišče, okolico prikolice v kampu), se prilizujem in podkupujem vodjo tropa. Drugi psi so samo tekmeci za gospodarjevo lastnino.

Glede na mlado državo in novejšo zgodovino gospodarjev (ki je kup najsposobnejših psov pobil, kup jih je pa pobegnil), je odnos kar razumljiv. Po mojem mnenju ga ni mogoče spremeniti pri obstoječih generacijah, lahko ga samo naslednjim. Simboli so močni, mogoče bi morali tisti stavek v ustavi o socialni državi zamenjati s stavkom o nedotakljivosti zasebne lastnine. Za začetek.

Vse ocene tega sporočila:

Ni nobene :(