Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-8705 sporočil: 746
[bc123a]
> [0111Mo2]
> Super napisano, le pri radio Študentu se ne strinjam. Ekonomsko na tako majhnem trgu preživi le največja komerciala oz. pofl.

Ja in? Zakaj bi morala drzava financirati ne-pofl? Pa itak se na rtvslo vidi, kako uspe drzavi financirati ne-pofl, z raznimi narodnozabavnimi oddajami... pa mimogrede, obstaja cel kup storitev JS, ki bodo verjetno na tnalu varcevanja in so precej pomembnejse kot to, da drzava financira studentski radio!

> Če odmislimo, da je radio študent radikalno levo obrnjen, je eno dejstvo, da je eden redkih poleg morda delno Vala 202, ki v Slovenijo pripelje tudi nekaj glasbe, ki je sicer ne bi bilo, da nam malo razširi glasbena obzorja izven slovenskega

Ziv dokaz za tezo, da je v sloveniji reforma JS in proracunskih porabnikov tudi sirse nemogoca, ker ima vsak svojega priljubljenega sesalca proracuna, ki ki ga ne da.
Lahko se prekine financiranje takih zadev, ampak potem bi vsaj jaz osebno prej šel v ukinjanje kakšnih oddaj na RTV-ju, pa recimo prenehanje plačevanja SAZASA, APEK in podobnih. Izguba radia študent bi bila po mojem mnenju velika škoda. Spomnim se Mazzinijeve kolumne o tem, kaj je ostalo za Špartanci oz. Atenci. Za Šparto ni ostalo nič, za Atenami pa kultura od katere živijo tisočletja. Radio študent je v letih do zdaj naredil ogromno za popularizacijo alternativne kulture in je po mojem mnenju njegov zunanji učinek oz. učinek eksternalij bistveno večji, kot kaže njegova poslovna bilanca. Iz študenta izhajajo razni Jonasi in podobni, ki so nekaj dali Sloveniji vseh teh letih... BTW sem neoliberlec drugače, ampak RŠ se mi zdi poceni glede na vse, kar se troši pri nas...

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen