Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Politika upočasnitve Kitajske

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-204390 sporočil: 13.528
[Glavni forum] Tema: Politika upočasnitve Kitajske
[#2188017] 06.08.13 22:40 · odgovor na: bc123a (#2187534)
Odgovori   +    0
[bc123a]
> [vickibedi]
> Se ne strinjam. Kitajska še vedno več zasluži kot porabi.

Odvisno od tega, kako meris zasluzek, porabo, in kako vrednotis nicvredne nalozbe.

> V preteklosti so veliko vlagali v obveznice bonitetno bolj razvitih držav (ZDA, Evropa...). Ta denar bodo itak dobili poplačan z obrestmi.

Ob kaksni inflaciji/devalvaciji?

> Dolgoročno so vlagali tudi v razvoj novih tehnologij in trgov npr. v Afriko, kjer so praktično že izrinili ZDA in EU.
> Je res da jih pesti nižja kupna moč zunanjih trgov, pomanjkanje surovin,

To je tako, kot ce reces, da je clovek sicer zdrav, morda ga malo pesti rak z metastazami.

> čedalje višja cena njihove delovne sile ipd. Ampak za enkrat se mi zdi da imajo dobro strategijo da se izvlečejo iz podobne močvare kakršna je EU ali ZDA ( kjer lahko spet pričakujemo najprej borzni kreš za začetek )...

Kaksna je ta strategija, razsvetli me? Ker jaz je ne vidim. Ze od zacetka krize so z masivnim, legalnim in ilegalnim kreditiranjem vzdrzevali umetno gospodarsko rast z brezveznimi investicijami, sedaj pa je ta balon dosegel ze taksne razseznosti, da zadnje leto strategija sestoji samo iz razmisljanja o tem, kako doseci, da ne bi pocil...
Če so zate vlaganja v visoko tehnologijo, proizvodnjo, energetiko... brezvezne investicije, potem res ne vem kaj bi bile po tvojem smiselne investicije. Sicer pa živi bili pa videli...

Vse ocene tega sporočila:

Ni nobene :(