Zasebnost

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Ku ku kukiji

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-106712 sporočil: 3.698
[Glavni forum] Tema: Ku ku kukiji
[#2153437] 20.06.13 17:25 · odgovor na: Gustl (#2153086)
Odgovori   +    1
[Gustl]
> [Smudlek]
> > V praksi to med drugim pomeni, da vam spletne strani z oglasi teh večinoma ne smejo prikazati, če se s tem ne strinjate.
>
> Enega od razlogov je pisec zadel. Večina članka je povsem brez veze. Bistvo se vrti okoli denarja. Vsi, ki služijo s kliki navadnih uporabnikov so dvignili vik in krik. Zakaj uporabnik ne bi imel pravice, da noče reklam ali pa, da noče, da določena spletna stran z njim služi?

Gre za to, kako to narediš. Z Opt out nihče ne bi imel težav. Opt in pa uniči biznis.

Še več, Musarjeva nekaj namiguje (sicer je zadeva precej raztegljiva), da ti kot upravljavec spletne strani niti ne smeš nujno zahtevati privolitve, v smislu: vzemi piškot ali pojdi na kakšno drugo stran.

To je taka budalaština, da je večje ne more bit. A sedaj bo pa nek uradnik kar določil, da moram jaz ponujati svojo storitev tudi brezplačno, če stranka ne želi plačati (pa magari z gledanjem oglasov).


Mi smo naredili precej po tej logiki. Če ne sprejmeš piškotov, boš pač na vsaki novi strani vprašan, ali res ne bi raje piškotov. Oglasov pa ne vidiš, dokler ne sprejmeš piškotov. ampak recimo, da za nas vse skupaj ni zelo grozno, ker imamo polovico uporabnikov itak registriranih in morajo v vsakem primeru sprejeti piškote, če želijo uporabljati stran.
Poglej, najprej se je treba nehat sprenevedat, da ne gre za služenje denarja. Tako pač je in treba si je nalit čistega vina. Gre za denar. Meni je logično, da nekdo služi na internetu s tem, da ljudje klikajo po njegovi strani. Ne vem pa, zakaj tisti, ki s klikanjem v bistvu dela, ne dobi nič. Tega ne razumem. Poglej, jaz bi tudi rad bil fevdalni grof, da bi tlačani delali zame, pa žal ne gre. Šlo je pred 500 leti, takrat je bilo to normalno, sedaj pa ni. Ljudje začnejo razmišljat. Zanimivo, kako se ravno ljudje, ki nekaj ustvarjajo preko spleta upirajo neki spremembi, to me po svoje fascinira. Je pa zadaj čisto enostavna zadeva, ki se ji reče denar, ki je stara zadeva. Je pa povsem tipično razmišljanje, da je treba človeka, ki ne gre v špil zjebat do te mere, da obupa in kilikne tusti kurčevi da oz. sprejmem, da ima mir. Cela zgodovina človeštva se tako odziva in tudi danes ni nič drugače, pa se vseeno zadeve spremenijo. Ne bi moglo biti boljšega dokaza, kako smo ljudje proti spremembam. No, proti tistim, ki nam osebno koristijo nismo, to je jasno.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen