Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Ku ku kukiji

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

crt sporočil: 27.196
[Glavni forum] Tema: Ku ku kukiji
[#2152655] 20.06.13 07:38 · odgovor na: anon-317028 (#2152649)
Odgovori   +    20
Zadnja sprememba: crt 20.06.2013 07:54
[FIN-311684]
Jaz o piškotkih ne vem nič. Na našo internetno stran bomo napisali:
Na tej strani so mogoče piškotki mogoče jih ni, tega ne vemo, mi jih nismo dali in jih ne želimo. Mogoče jih je dal zlonameren program o katerem nič ne vemo (npr. SOVA, CIA..). Če Vas morebitni piškotki motijo, takoj zapustite stran in nas pokličite ali pošljite E- mail.
tudi brez sove in cie je zgodba bizarna.

kajti cim so v neko stran vkljuceni elementi od drugod - na primer poklice se neka slika od drugod, neka skripta od drugod, znotraj strani se prikazuje kot okno ena druga stran, prikazuje se video, etc... - lahko uporabnik od drugod prav prejme cookije, **ne da bi** upravitelj strani o tem karkoli vedel. kajti povezava gre direktno od drugega serverja do uporabnika, taprvi nic ne "prisluskuje" po poti in nima kaj pregledati in kontrolirati.

kar pomeni, da je edini nacin zanesljivo vedeti, kaj vse bo uporabnik dobil na strani, to, da ima stran moznost takega prikaza (za uporabnika, ki se ni potrdil uporabe cookijev), ki ne vkljucuje nobenih elementov od drugod. to pa lahko pomeni kar velike posege, sploh pri zadevah z nekaj vec z obsega in zgodovine.

(ne govorim samo o "aktivnih" zadevah a la google analytics. govorim o tem, da cim je vkljuceno absolutno karkoli z nekega drugega serverja, recimo neka knjiznica ali kar tako neka slika, ki ti je vsec in jo imas linkano direktno -- defacto ne ves **in ne mores vedeti**, kaj je v nekem trenutku nekemu uporabniku od tam priletelo.)

ce lastnik/upravitelj strani ni tehnicne pasme, pa je ze tudi enostavna situacija lahko komplicirana. ker enostavno ne ve, kaj vse je ali ni sploh vkljuceno v stran in od kod, kaj sele, kaj tisto pocne ali ne.

nekako se mi svetlika, da se bo pojavila funkcija pooblascenega pregledovalca cookijev z licenco informacijske pooblascenke, omejenim krogom izvajalcev in lepimi, lepo usklajenimi tarifami. dimnikar za splet.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen