Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Slaba banka bo iskala od 22 do 35 ljudi

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-106712 sporočil: 3.698
Lahko povem le, da nima nobenih težav z nepolitičnim delovanjem.
Šircelj, ne nakladaj.
Naloga bank je posojaje denarja, ne pa da menjajo okna ali žarnice na nepremičninah!
G.Nyberg, z vsem spoštovanjem, mene kot lastnika še prekleto močno zanima, koliko stane zamenjava žarnice, ki v štacuni stane cca. 4 ojre (recimo, da vzamem varčno). Pri nas je denimo upravnik zaračunal menjavo stare dobre žarnice na nitko cca. 20 ojrov. Pa me ni prav nič zanimalo, da je delo opravil strokovno.
Gre za premoženje, nekdaj vredno 2 milijardi evrov, zdaj pa je večina te vrednosti izgubljene,«. »Zdaj vstopamo v vlogo davkoplačevalcev, da ocenimo, kaj se da s tem, in naša naloga je, davkoplačevalcem povrniti čim več denarja. In upravičeno vprašanje je, koliko to vse stane? Vse stroške delovanja DUTB bodo krile banke.
Torej, velika večina od 2 mrd je izpuhtela, čarovniki pa bodo čimveč pričarali nazaj. In čarovništvo bomo itak plačali davkoplačevalci (to, da bo NLB plačevala stroške, je isto, kot da bi jih davkoplačevalci). Samo še to čakam, da bo strošek famozne slabe banke, pardon DUTB, večji, kot bo izplen. Takšno čarovništvo se znam sam.

Pa še nekaj: v čem je razlika med DUTB in šiptarji, ki odkupujejo slabe terjatve? No, toliko vem, da mi šiptarja ni treba plačevat mesečno, ampak sva opravila, ko mi nakaže dogovorjen procent od terjatve.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen