Zasebnost

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-115650 sporočil: 158
Vse drzave v evropi z izjemo portugala so v zadnjih letih zmanjsali stevilo obcin. Ceprav ima avstrija trenutno cez 2000 obcin so jih imeli pred 20 leti skoraj 4000 obcin. Najbolj agresivno so zmanjsevali v vzhodni evropi recimo v bolgariji so jih zmanjsali iz 2200 na 250 obcin. Nemcija 24000 -> 8000 obcin. Povsod je trend zmanjsevanja lokalne birokracije in tudi lokalnih sredstev. Zakaj se ne bi v taki mali drzavi optimiziralo tudi. Na voljo dati obcinam ultimat, ce so sposobne financno se preziveti naj ostanejo ce niso grejo v zdruzevanje. Dolocen prag recimo 8000 ko dobijo moznost financiranja zaradi zdruzevanja nerazvitih obcin.
Vse ostalo so lokalni egoti, brezskrben dotok denarja do obcin jim omogoca da ne delajo na napredku ampak samo par cest zgradijo in lokalni clovek je zadovoljen s tem. Sele ko se spravi obcina na mejo prezivetja se bojo zganili tistim ki je za lokalni razvoj ne pa za lastni zep. Ne razumem kaj tako pomembnega imajo te obcine za odlocati kar se ne bi moglo odlocati direktno z javnimi razpravami. A debata o 3km asfaltirane ceste je potrebno imeti celo vojsko birokratov na lokalni ravni. SV del slovenije pa zelo sprevrzeno zgleda da vsaka vecja vas ima svojo obcino.
Da ne bo kdo mislil da sem iz vecjega mesta. Sem iz ene izmed manjsih obcin ki je pod 5000 in sem za to da se zdruzi v neko logicno ekonomsko smiselno enoto. Ljudje so za zmanjsanje birokracije po drugi strani najbolj razdrobljeni del so obcine. Pa tudi za poslance bi lahko razmislil o razpolovitvi, saj vsak ima se eno vojsko pomocnikov in svetovalcev.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen