Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-296685 sporočil: 175
Zadeva: samoprijava

Komisijo za preprečevanje korupcije prosim, da moje delo razglasi za koruptivno.

Obrazložitev: Pred nekaj leti sem prevzel vodenje pomembnega organa javne uprave in se zavezal, da bo organ opravljal svojo vlogo, saj so od kakovosti našega dela odvisna tudi življenja.
Zdaj sem koruptiven. Zato, ker najemam zunanje pravnike. Čeprav imam zaposlenga pravnika. Ta je nesposoben, a ga ne morem odpustiti. Novega ne smem zaposliti. Pa tudi če bi ga lahko zaposlil, za plačo in pogoje, ki jih lahko ponudim, dobim same take, kot ga že imam.
Koruptiven sem tudi zato, ker plačujem zunanje ajtijevce, da naš informacijski sistem ne razpade. Saj imam sistemskega inženirja, a ta zna zamenjati le toner v tiskalniku. Vsi sposobni so že odšli. Novih ne smem zaposliti, kaj šele dobrih, ki jim ne morem ponuditi niti primerne plače.
Visoko tveganje korupcije boste verjetno odkrili tudi na področju našega računovodstva. Celo premoženje sem zmetal za zunanje strokovnjake za računovodstvo in finance, da me Šoltes in kompanija ni nabila na križ! Da, uganili ste, imam zaposleno računovodkinjo. Ta je nesposobna. Saj bi jo odpustil, a kaj, ko je sindikalni predstavnik in je zaščitena kot svizec pozimi, nove pa ne morem zaposliti. Lahko naštejem še nekaj žarišč moje korupcije, a menim, da že to zadošča.

Seveda bo Virantov Gregor takoj ugotovil, da sem verjetno nesposoben tudi jaz, sicer bi vse nesposobne že odpustil. No, saj sem jih odpustil, pa jih je delovno sodišče vse vrnilo nazaj na stara delovna mesta. Uganili ste, dokumente je pripravil naš zaposleni pravnik. Ker, če bi najel gospo Klemenčič, bi me njen mož obtožil koruptivnosti.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen