Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Kje je Hilda? Mar res v Keniji? Hm, hm ...

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

bc123a sporočil: 48.253
[Glavni forum] Tema: Kje je Hilda? Mar res v Keniji? Hm, hm ...
[#2120912] 21.05.13 17:58 · odgovor na: Flexis (#2120904)
Odgovori   +    10
[Flexis]
Meni se zdi pa njeno ravnanje povsem logično.

Ob vseh malverzacijah, ki so se dogajale v Sloveniji, je danes povsem očitno, da je bilo izbranih nekaj žrtvenih jagenj, med kateri Hilda igra osrednjo vlogo. Na pladenj smo dobili kruh in igre, potrebno se je vprašat, če je posle delala za svoj žep ali pa je bila predvsem marioneta za igrice velikih botrov. In zakaj bi morala ravno ona sedaj nositi vse posledice, medtem ko se drugim cedi med in mleko?
Hilda je "resevala" zafurani vegrad (ki ga je zafurala sama). Jaz sem se ze leta nazaj spraseval, kaksne kompetence ima nekdanja strankarska tajnica za vodenje gradbene firme? V tem postopku je verjetno zabarantala ogromno uslug sem in tja, po drugi strani pa je uspela Vegrad tako mocno zaplezati, da so bile mahinacije prav krvavo ocitne (v primerjavi z ostalimi gradbinci, ki si vseeno niso dovolili taksnih ekscesov, kot si jih je Vegrad, so pa vseeno propadli zaradi podobnih razlogov: nekonkurencnost izven slovenije, prisesanost na avtocestni cucelj, in pozneje slepanje na slepo vero glede vecne rasti cen nepremicnin, parcele including).

Hilda ni nobena lutka in nobeno (zrtveno) jagnje - je bila kar z vsemi prsti zraven. Njen problem je v tem, da je
1) bila za direktorico (in lastnico!) gradbene firme popolnoma nesposobna
2) sledila "preizkusenim" receptom, ki so mnogim slovenskim direktorjem "obrodili sadove", a zal je bila kriza zaradi prejsnjih ekscesov za vse vecje gradbenike Game Over.

Njen bes, da se jo zaradi tega vlaci po sodiscu je do neke mere razumljiv - veliko tega, kar je delala Hilda, so poceli mnogi, in jo odnesli nekaznovani. Ne pozabimo, da je bila obsojena le za (denarno gledano) relativno minorno zadevo v celem Vegradovem propadu, in to je kraja denarja iz solidarnostnega sklada delavcev. Res je vprasanje, kaj bo z ostalimi ovadbami, saj bo potem treba se precej drugih ex direktorjev, prihvatizatorjev in tajkuncicev zvleci pred sodisce.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen