Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Iskanje novih priložnosti

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-1445 sporočil: 3.218
[Glavni forum] Tema: Iskanje novih priložnosti
[#2120440] 21.05.13 12:26 · odgovor na: (#2120204)
Odgovori   +    1
[petunia]
> [aleksander]
> Je kdo vprašal prodajalce lesenih objektov, koliko je doba trajanja takega objekta ? Potem se vprašajte, če se objekti resnično stroškovno izidejo za tako obdobje. In naslednje vprašanje: kaj se dogaja v lesenih objektih po nekaj desetletjih ? In še: ali kdo pozna zakonodajo o gradnji objektov v toliki meri, da bi lahko vsaj približno poznal probleme, ki iz tega izhajajo ? Taki članki mi dišijo na plačane brez poglobljene analize dobrih in slabih strani take gradnje. Pa še glede protipožarne gradnje. Se je kdo vprašal, koliko časa zdržijo ti požarni premazi in kdaj jih je potrebno obnavljati ter kako se to naredi, ko je les zaprt z oblogami ?

Za najstarejšo leseno zgradbo na svetu velja budistični tempelj Horyuji na Japonskem, ki je bil zgrajen leta 607. armchairtravelogue.b...world.html

Z današnjo sodobno tehnologijo obdelave lesa življenjska doba in požarna varnost lesenih hiš sploh nista vprašljivi. Pri Slovencih gre, po moje, bolj za zakoreninjene predsodke. V smislu, gospodar je živel v zidani hiši, revni dninarji pa v lesenih kočah.
Kot sem že odgovoril, materiali, ki so vgrajeni v objekte starejšega datuma niso isti kot tisti, ki jih vgrajujejo v lesene hiše. Jemati požarno varnost lesenih hiš kot samoumevno zaradi novih tehnologij pa je naivno.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen