Zasebnost

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Miha ob morju kupuje hišo za 25 tisočakov

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

kixs sporočil: 1.232
Zadnja sprememba: kixs 19.04.2013 00:48
Filipini so lepi. Tropi imajo svoj car in seveda tudi svoje nevsecnosti. Ce bi sel zivet tam, je pa veliko vprasanje. Po eni strani je to kar razvita drzava, po drugi strani, pa zelo zaostajajo za "nasim" standardom. Cene se zelo razlikujejo glede na lokacijo. Se vedno imajo razne redukcije elektrike (brownouts), ko za par ur ali vec zmanjka elektrike. Dol je to nekaj obicajnega.

Otoki so zelo lepi in tisti najlepsi, imajo zelo skromno infrastrukturo. Obicajno je, da cez noc elektrike sploh ni.

Od mojega potepanja tam je minilo nekaj let, a spomini so precej zivi. Najbolj gre na zivce vrocina + vlaga, pa ceprav sem bil dol v susnem obdobju - ne vem kako je sele v dezevnem.

Clovek se mora kar precej spremeniti, da lahko tam normalno funkcionira na daljsi rok (guzva, smrad v naseljih, vlaga, vrocina, komarji...). Kot turist tole vse preneses, tistih nekaj tednov hitro mine. Ce pa hoces imeti standard kot pri nas ali bog ne daj, luksus... potem kar pozabi na "poceni".

PS:
Sicer pa so pametni penzionisti povsod... npr. americani se radi preselijo na Yucatan (Cancun), Mehika.

PSS:
Sam sem tudi razmisljal o Turciji, Alanya. Meni je vsec, ceprav poleti je tudi za pop!zdit prevroce. Kompromis ali pa pristanes na ene treh lokacijah, ki jih kolobaris na cca 4 mesece.

PSSS:
Karta do Filipinov ni tako zelo draga. Povratna se dobi tudi kaksnih 700€. Bolj mucna je sama pot. Samo na letalu si cca 15-17 neto ur. S prestopi pa lahko to naraste tudi na bruto 24 ur. Je pa zdaj boljse, ker leti Qatar Airways iz Benetk/Zagreba.

PSSSS:
Filipinke niti niso tako lustne. Mislim, da mi je bila vsec samo ena!

lp

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen