Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-70346 sporočil: 134
[rafik]
Skratka, počil mi je film, fuknil sem ga skozi vrata in poklical zavarovalnico, jim izjebal mater, komu dajejo moje podatke. Oni pa, da so to pogodbeni izvajalci in da moram izrecno zahtevati prepoved uporabe svojih podatkov, ki sem jih seveda dal ob sklenitvi zavarovanja... To sem seveda storil, ampak, hej - a zdaj moram jaz prepovedovati vsakemu kurcu, da zlorablja moje podatke?
Obratna mora biti logika, uporablja jih lahko izključno nekdo, ki sem mu jih osebno dal in točno in samo za namen za katerega sem mu jih dal, vse ostalo je preprodaja in zloraba.
In točno tako je. Če nisi dal nobenega izrecnega soglasja, da smejo tvoje podatke posredovati naprej pogodbenikom (npr s podpisom police ali če so kje fino podtaknjeni v splošnih pogojih), tega nikakor ne smejo storiti.

Naj ti oni točno povedo, kdaj/kako si dal soglasje za posredovanje podatkov oziroma naj ti posredujejo zakonske določbe, ki to dopuščajo:)

Zahtevaš lahko tudi, da ti posredujejo vse podatke, ki jih o tebi vodijo v svojih evidencah in komu so bili posredovani - glej 30. člen Zakona o varstvu osebnih podatkov:
www.uradni-list.si/1...OP-1-UPB1)

Vse ocene tega sporočila:

Ni nobene :(