Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Ciprski precedens

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

bc123a sporočil: 48.253
[Glavni forum] Tema: Ciprski precedens
[#2051407] 18.03.13 09:50 · odgovor na: anon-223274 (#2051388)
Odgovori   +    27
[zvonkass]
jaz pa pozdravljam genialno resitev Troike...po moje,vsi skupaj delate nepotrebno paniko...Ciper je bil svojevrstni problem in so ga resili pravilno...ce pac komu ni vsec naj dajo Rusi se teh 6 miljard na tistih 3...upam pa,da bo Ciper do navadnih siromakov malo bolj popustljiv.....
moj bog, pa kako zabiti ste lahko. Pa ni problem v tem, koliko vzamejo ciprcanom, problem je v tem, da je padla v vsem casu do sedaj skrbno varovana nedotakljivost depozitov, ki je obstajala z razlogom - da se prepreci kakrsenkoli naval na banke. In skozi celo EU krizo je to dejansko uspevalo, varcevalci so bili nenavadno mirni ob vsem sranju.

zdaj je s tem konec - ne glede na zagotavljanje EU ministrov, se bo vedno vsaka drzava vprasala "koliko bodo pa nasim varcevalcem vzeli" preden bo sploh razkrila EU, da rabi pomoc (ker v regulativi EU je ze nekaj casa klavzula, ki omogoca da te EU prisili kot drzavo (!!!) da vzames pomoc, ce EU misli, da jo rabis). In zadnja stvar, ki jo drzave, ki so v tezavah rabijo je, da ko se zacne govoriti o prosnji za pomoc, da se zacnejo drzavljani sprasevati "koliko bodo pa nam vzeli z bank" in preemptivno izvedejo bank run, s tem sesujejo banke v tisti drzavi, tako da potem itak ni vec dvoma ali bo drzava rabila pomoc - po izpraznjenju bank jo definitivno rabi, tudi ce je prej ni.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen