Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-164306 sporočil: 372
Ta logika sicer drži, je pa preozka. Odmik Bratuškove od Jankovića zdaleč ne bo dovolj, da država preživi. Gospa bo morala predvsem pokazati, da je sposobna voditi državo. Kar se mene tiče, kažejo njeni nastopi vse prej kot potrebni intelektualni in državniški domet. Največ, kar lahko dobrega stori, je, da pripelje državo k takojšnjim predčasnim volitvam. Čemur se bo seveda na vso moč upirala, ker - seveda - ni odvisna samo od Jankovića, ampak - seveda - mnogo bolj od kolegov poslancev, ki se jim nikakor ne ljubi iz parlamenta. To je eno. Drugo, kar me moti, je brezpogojno malikovanje ugotovitev KPK, ki je pripeljalo do vladne krize. Človek bi od intelektualcev pričakoval malo kritične distance, malo dvoma. Vsi smo brali Kafko. Vsi poznamo Nagodetove procese. Ne vem pa, če si lahko vsi predstavljmo,kaj je primež politično motiviranih hitrih sodišč brez prizivnih možnosti. Nič, res nič dvoma pri KPK? Beyond reasonable doubt? V srednjem veku so zažigali cerkvene heretike. Danes zažigajo heretike, ki ne verjamemo v slovensko pravno državo. Vi verjamete? Jaz ne.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen