Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Z litrom nafte od Ljubljane do Kopra

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

bc123a sporočil: 48.253
[Glavni forum] Tema: Z litrom nafte od Ljubljane do Kopra
[#2020668] 22.02.13 19:33 · odgovor na: anon-53475 (#2020635)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: bc123a 22.02.2013 19:33
[Crni.]
> [bc123a]
> > [0817Suhad]
> No, no. Pozabljas nekaj. 200 prodanih avtov je za teslo uspeh, za obstojece avto firme pa drobiz. Tesla ni tako strasno uspesen, ker pac ne tekmuje v rangu Renaultov, Tesla dela drage igracke za hude sminkerje. Z razvojem so se zaklali vsi, ce ne bodo znali zadeve pravilno predstaviti trgu: elektricni avto ni nadomestilo bencinarja, ceprav izgleda kot avto. Tesla je dozivel fiasko s tistim reviewom njihovih polnilnic in modela S v NYT, ker se je izkazalo, da ce elektricni avto das navadnemu butastemu Joeju v roke, bo zajebal vse, kar se da, in se malo zraven (in bo avto koncal na avtovleki). Dokler bo avtomobilska industrija poskusala narediti nadomestek bencinarja, bo obsojena na visokoprofilne zajebe, kot je ta v NYT. Po drugi strani, ce publika ne bo razumela logike, "za 3000 milj je avion, za 1000 milj je bencinar, za 100 milj pa elektricni avto" so elektricni avti itak obsojeni na propad. Zal.

Ne najdem. A tole?

www.nytimes.com/2012....html?_r=0

nene,

www.google.com/webhp?hl=en#hl=en&sclient=psy-ab&q=nyt+tesla+disaster

Part 1:
www.nytimes.com/2013...d=all&_r=0

Part 2:
wheels.blogs.nytimes...g-network/

Part 3:
wheels.blogs.nytimes...it-doesnt/

Linke na tesline odgovore imas v drugem in tretjem clanku, se mi zdi.

Ameriska javnost je ob tem razklana, valjda ekologi branijo teslo - jaz sem s tistimi, ki pravijo, da si Tesla z napadi dela skodo. Se veliko bolj neumnim ljudem kot je John M. Broder bodo morali prodajati avtomobile, ce bodo zeleli imeti spodoben biznis.

Se posebej ze mi zdi nefer kritika s strani Tesle, da bi pac moral napolniti avto do konca, potem ko je ze eno uro "tankal" na navadni polnilni postaji (ker so tesline preredke). Sorry, nekaj zdrave pameti bi moral imeti tudi Elon Musk in njegovi inzenirji - ne mores cloveku, ki je eno uro cakal med polnjenjem in kljub temu ostal z avtovleko, reci, da "a na pumpi tudi tankas samo cetrt tanka"!

Se tole se splaca prebrati, ceprav je biased v smer elektricnih avtov:

spectrum.ieee.org/te...york-times

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen