Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-76818 sporočil: 4.031
[dani14]
Viranta ne volim več živ. S koketiranjem z Bratuškovo naj nadaljuje tudi po predčasnih volitvah, ko bosta oba brezposelna.
Ga nisem volil, sem ga pa bil pripravljen obkrožit na morebitnih predčasnih volitvah. Ob aferi KPK se je postavil tako junaško, da mi je čeljust padla do tal in sem si rekel "OK, tip ma jajca in vizijo, v paketu bo razmontiral Kučana & Janšo ".

Zdaj se nekako izkazuje, da ni mel niti jajc, niti vizije. In ko je začelo treskati s strani Janševih medijev, je naredil klasično strahopetno napako naših "sredincev" - urno se je skril v naročje Spomenki in Kučanu.

Mož s hrbtenico in trohico politične taktičnosti bi odreagiral drugače - šel bi v opozicijo in tam besno pljuval po Janši, Jankoviču, Kučanu, Spomenki, Bratuškovi, itd...skratka proti vsem, ki ne spoštujejo zakonov in ki zagovarjajo nadaljevanje domačijske ekonomije. Tako bi lahko zelo premeteno zajel v svoja jadra tudi veter ljudskega nezadovoljstva, ki se širi po Sloveniji, in udaril temelje nekemu novemu, doslednemu sredinskemu gibanju.

Skratka, Virant je imel krasno šanso, da postane simbol in voditelj nečesa novega v slovenski politiki. Ampak ta once-in-a-lifetime politični žeton je vnovčil v zameno za Kučanovo protekcijo. In tu je zgodba o mladem, obetavnem politiku z vizijo pravzaprav končana. Ker če mu vizija ne nese dlje od paktiranja s starimi komunajzarji, je večji bumbar, kot sem si kdajkoli mislil. Čeprav trdi nasprotno, je s svojim paktiranjem s PSi dokazal, da ni del prihodnosti, temveč sestavni del tistega janševistično-kučanističnega diasistema, proti kateremu se baje bori.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen