Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Dolga pot od NLB do Steklarne Hrastnik

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

simonagruden sporočil: 630
Tudi mene fascinira neverjeten odziv na dotično zadevo. Ok, mogoče malce neokusno, timing ni ravno pravi, še posebej, ker slovenski mediji vejo na kaj se folk pali in ker je kriza dober čas za jezit ljudi. Vendar nič nenavadnega. Pa sem razmišljala zakaj folk tako odreagira, medtem ko ni nobenega zgražanja ob stotinah miljonov, ki jih tako ali tako davkoplačevalci mečemo v NLB. Gre za to, da si povprečen Slovenec dejansko lahko predstavlja kako zgleda en Audi vreden 70 jurjev. To vsoto denarja si lahko predstavljajo v vsakdanjem življenju ... lahko jo primerjajo ... recimo ... to je polovica moje hiše ... ali pa ... to je pet mojih avtomobilov ... ali pa .. to je en res dober nov traktor, itd. O takem denarju ali avtu večina tudi sanja ... v smislu "če bi pa imel veliko denarja, bi si pa privoščil eno tako hudo mašino". In temu so lahko nevoščljivi. Fovšija je pa tako ali tako nacionalni šport pri nas. Miljon, dva, kaj šele stotine miljonov ali celo miljarde si niti v najbolj divjih sanjah ne morejo vizualizirat in ne vejo kaj bi z njimi sploh počeli potem, ko bi si večina nabavla eno hišo, vikendico, dva dobra avta, mogoče še jahto in pa kake luksuzne počitnice, pa en nor shopping v trgovinah, kjer se prodajajo precenjene cunje. Aja, pa v službo ne bi bilo treba več hodit. In prav vsi bi se nosili tako kot se nosi g. mladi japi iz NLB. Zato je v Sloveniji lažje ukrast stotine miljonov, kot pa par jurčkov. Sovpada s tistimi raziskavami ... 80% funkcionalno nepismenih in pa s karaktarjem povprečnega Slovenca in tistim "nič hudega, če meni krava crkne, samo da sosedu dve". Kajti če bi Slovenci razumeli velikost luknje v NLB ... nihče ne bi imel več odprtega računa v NLB. In ga imajo ... celo uredniki finančnih časopisov. :)

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen