Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Besedičenje

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

janov sporočil: 726
[Glavni forum] Tema: Besedičenje
[#1954693] 11.01.13 00:08
Odgovori   +    5
Zadnja sprememba: janov 11.01.2013 00:28
Brez zavestno zgrajene avtoritete pa vsak odnos ostane jebivetrsko besedičenje.
Na žalost je to naša resnica še iz časov, ko smo se od Kardelja naučili samoupravnega besedičenja, da smo lastniki vsega državnega premoženja, čeprav ga je upravljal partijski vrh.
ZGRAJENE AVORITETE ali ZGRAJENCI izhajajo iz resnice kardeljanskih časov, ko MOŽ BESEDA, POŠTENOST, RESNICA, JASNOST,... niso imeli domovinske pravice.

Zgrajeni "prvorazredniki" so se lahko zanšli (zakonito - kradli, ropali, plenili, poniževali, mučili, pobijali, ... ). Ob tem pa so bili polni samih sebe in so se šopirili z revolucionarnim napuhom.

Napuh je tisti, ki v Sloveniji ne iztiri iz orbite samovšečnosti nobenega politika, niti nobenega "strokovnjaka".

(samo)Lustracija se je začela in prej, ko bomo dosegli na vseh stopnjah vse elemente sprave med seboj (uvid, priznanje, obžalovanje, opravičilo in prošnja za odpuščanje, poprava materialnih in nematerialnih krivic [v celoti ali delno ob pošteni prošnji po zmanjšanju] s strani povzročiteljev. Na strani žrtev pa sočutnost pri sprejetju priznanja, opravičila, odškodnine, ....

In, ko bo nakoncu sledila zahvala za sprejetje opravičila s strani odgovornih oseb za povzročene revolucionarne in tranzicijske krivice bo umnajkana lustracija z začetka tranzicije pod streho.

ZGRAJENOST REVOLUCIONARNEGA IN TRANZICIJSKEGA NAPUHA še preprečuje opisane postopke. Ko pa žlehtnoba in napuh zapustita to našo krasno Slovenijo bomo skupaj s Kreslinom peli njegovo predelano pesem:

Poj mi pesem o življenju in prešerna naj zveni,
poj mi še o hrepenenju, naj srca nam pomladi!

Poj mi pesem o svobodi, ki v lastovki živi,
poj mi pesem o žlehtnobi, ki se s hlapca izseli!

Poj mi pesem o tovarištvu, naj se vrne od nekod,
poj mi pesem o foušljivosti, naj pobere se od tod !

Poj mi pesem o odličnosti, naj priložnosti dobi ,
poj mi pesem o povprečnosti in kako se je znebi!

Poj mi pesem o pogumnosti in mogočna naj doni,
poj mi še o ubogljivosti in kako se je znebi!

Poj mi pesem o prijatelju, ki odpušča slabe dni,
poj mi pesem še o ljubici in kako se jo dobi!

Lepo bi bilo, ko bi imeli pevsko vajo že danes na vseslovenski vstaji!

J&J pa vsaj del zgoraj navedenih postopkov sprave ursničita kar danes. Slovenci bi jih podprli in jima s solzami v očeh zaželeli še dolgo vladanje.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen