Zasebnost
4 ure
German Business Outlook Improves as Economic Momentum Builds
4 ure
Najboljše junijske dražbe: stanovanja, zemljišča, pisarne, apartma v Šibeniku ...
9 ur
NGEN iz Žirovnice bo v Nemčiji gradil hranilnike energije za energetskega giganta Uniper
9 ur
Velikokolesni skuter za skok iz cone avtomobilskega udobja
10 ur
Slovenija je v Alžiriji odprla veleposlaništvo, Sonatrach bo Geoplinu dobavljal več plina
11 ur
Najbolj brani članki danes
14 ur
Kaj se skriva v milijardah, ki bodo šle za obnovo po poplavah 1
15 ur
Reforma JPP: julija vklapljamo nov sistem upravljanja potniškega prometa. Bo kaj bolje in kako bo ob navalih upokojencev?
15 ur
Eksperimenti z zdravstvom 4
15 ur
Davčne spremembe: popravki za peščico kadrov, višji vstopni prag v sistem DDV ... 1
16 ur
Moj obraz se bo postaral zelo počasi, napoveduje algoritem
16 ur
Reuters: Savdska Arabija namerava prodati delež v Aramcu
17 ur
Spiegel: 80 odstotkov Nemcev bi delalo štiri dni na teden, a ekonomisti opozarjajo, da to ni vzdržno 4
17 ur
Potrjeno: dividenda Save Re je 1,75 evra na delnico
17 ur
Vlada predlaga nakazilo 25,5 milijona evrov republiškemu stanovanjskemu skladu
17 ur
Ljubljanske mlekarne: Osredotočeni bodo na projekte, ki prinašajo visoko dodano vrednost
18 ur
Delavska hranilnica bi delila dvojne dividende glede na lani izplačane
19 ur
TOP ČLANKI - Kaj danes berete
19 ur
Kdaj bodo v ljubljanskem Kotu proizvajali biometan in ga vtiskovali v plinsko omrežje?
19 ur
Kako Kitajska utrjuje svoje gospodarstvo za vojno z zahodom 5

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek "Manj zaposlovanja v javni upravi ima učinek"

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-214372 sporočil: 3.048
[Glavni forum] Tema: "Manj zaposlovanja v javni upravi ima učinek"
[#1824244] 23.09.12 21:37 · odgovor na: mataj18 (#1824200)
Odgovori   +    3
[mataj18]
> [naporen]
> > [mataj18]
> > > [naporen]
> > > > [mataj18]
> > > > Vrtci, osnovne šole, domovi za starejše. A se bo tu varčevalo na račun otrok in starejših oseb? Delo z ljudmi mora biti ''kakovostno'' in pretirano varčevanje tukaj se lahko vrne v prihodnosti kot bumerang.
> > > >
> > > > Lp, mataj18
> > >
> > > Število učencev na učitelja v ekvivalentu polnega delovnega časa 1990/1991 == 16,4
> > > www.stat.si/doc/pub/...lke_06.pdf str. 25
> > >
> > > Število učencev na učitelja v ekvivalentu polnega delovnega časa 2010/2011 == 11,9
> > > www.stat.si/novica_p...px?id=4636
> > >
> > > Glej ga zlomka. Hkrati pa učitelji pravijo, da raven znanja pada
> > >
> > > www.dnevnik.si/novic...1042438213
> > >
> > > oziroma da imamo inflacijo ocen, znanje pa temu ne sledi
> > >
> > > www.sodobna-pedagogi...evanju.pdf
> > >
> > >
> > > Število učiteljev na učenca smo torej izjemno povečali, znanje pa je vedno slabše. Če ne bi bil tako zaposlen s pisanjem socialnih floskul tipa Pri izobraževanju ne smemo varčevati!, bi lahko torej že sam ugotovil, da več zaposlenih ne pomeni nujno tudi večje kakovosti. Ampak včasih zgolj in samo več sesalcev, ki iz skupne malhe vleče in ne vanjo daje. Torej pospravi te demagoške krilatice na podstrešje, miško v roke, marljivo se uči in v svojih postih zamenjaj količino (otrobi) s kakovostjo (zrnje).
> >
>
> > Kdo je povečal število učiteljev na učenca? A so si učitelji tako zaželeli, pa so si kvoto povišali?
>
> Torej ni problema, odpustimo jih četrtino in bomo vsi zadovoljni, standard pa enak kot leta 1990. A si to želel povedati?
>
> > Znanje je vedno slabše praviš. To je lahko zelo relativna trditev.
>
> Boljše ni, to je ocena stroke ne moja. Če greš z miško na obarvano besedilo in klikneš, potem se ti odpre vir. Temu se reče povezava in sem jih dodal v moj post zato, da jih prebereš, ne preskočiš.
>
> > A ravno zdaj je Janša to ugotovil, da ima argumente za odpuščanje?
>
> Kakšen Janša? Drži se no teme, torej a se da varčevati pri šolstvu ali ne.
>
> > Teh floskul se ne da sprejeti. Kaj vse se dela v šoli, s kakšnimi učenci se dela. Učencev si učitelj ne more sam izbrati. Mora vzeti tiste, katere dobi. Torej, če ti jaz prodam Cliota in zahtevam, da si na avtocesti konkurenčen z Audijem, me zanima, kako se boš odrezal. Seveda, jaz, kot tvoj predpostavljeni bom zapisal v poročilo, da nisi bil uspešen pri delu, skratka nisi dosegel tistega, kar sem jaz od tebe pričakoval.
>
> Takih neumnosti niti od tebe ne pričakujem, očitno sem te precenil. A so otroci bolj neumni? A jih učijo učitelji? A učiteljska stroka sodeluje pri standardih in metodah ali kako? Ne dobijo avta ampak šoferja in če ga ne znajo naučiti šofirati, je to tudi njihova krivda. PA TUDI! Pa tudi če ga naučijo šofirati enako dobro kot pred dvajsetimi leti, jih ne potrebujemo n-krat več kot pred dvajsetimi leti. Razumeš dejstvo?
>
> > V tvojem nadaljnjem pisanju pa vidim, kje te čevelj žuli. Spet ne ločiš gospodarstva in negospodarstva. Torej, če boš ti slabo delal v gospodarstvu, moram jaz v negospodarstvu plačati tvoje slabo delo. Nikjer pa ne piše, da če ti delaš dobro, bom tudi jaz imel avtomatično kaj od tega. Pa naslednji primer:
> > Jaz delam zelo slabo, ti delaš zelo dobro. Potemtakem, bi ti, če smo enakopravni, moral tudi ''plačati'' za moje slabo delo. Ta varianta pa ni bila v zadnjih dvajsetih letih nikoli uresničena. Javni sektor se je že pred devetimi leti odpovedal delu plače, ki bi mu pripadala v zameno za ''ničvredne'' premije.
> > Za kaj več, se pozanimaj pri SVIZ-u.
> > Kako, koliko in kaj bom jaz tu pisal, tebi ne bo ne koristilo in ne škodovalo, tako, da tvoji nasveti mene ne zanimajo.
> > O kvaliteti mojega dela bo pa sodil moj delodajalec in nihče drug. Za zdaj je zelo zadovoljen, ker sem pri ključnih točkah nepopustljiv. ENDE!
> >
> > Lp, mataj18
>
> Tole ni pa kaj komentirati, glede na količino zmede upam samo, da ne učiš. Ker če slučajno učiš, potem rešitve našemu šolstvu res ni.
>
> Edit: Bom vseeno komentiral. Takoj podpišem, da greš v gospodarstvo, torej da se tvoje delovno mesto privatizira. In odpade vse prerekanje kaj je prav in kaj ni, kaj so brezvezne premije in odpovedovanje delu plače (LOL na tole). Zmenjeno?

Zmeni se s tistim, ki je brez dela in ga zaposli v gospodarstvu in nam potem to sporoči. Jaz ne potrebujem tvoje pomoči, ker se sam znajdem.
Opažam pa, da si se izognil teme negospodarstvo gospodarstvo, kjer sem ti razložil, kako je z uspešnostjo.
Predlagam ti, da greš svoje teze razlagat v javni sektor, po možnosti v šole, pa nam potem sporoči, kakšne so bile reakcije. Pa ne mi že vnaprej trdit, da butalci tvojih tez ne bodo razumeli. Šele potem lahko midva nadaljujeva z debato, prej pa ne. Da uporabim tvojo besedo.
Zmenjeno?

Lp, mataj18
Očitno si popolnoma spregledal temo gospodarstvo-negospodarstvo. Negospodarstvo naj postane gospodarstvo, ok? Smo vsi na istem potem pa mi ni treba nič razlagati nikomur. Ker nihče ne bo bolj zaščiten in bolj enakopraven kot drugi. Torej če se s tem ne strinjaš potem je jasno, da ščitiš svoje privilegije in je privatizacija še bolj nujna. Zmenjeno?

Mene prav nič ne briga kaj počneš ti in ostali v JS, če boste to počeli za SVOJ denar. Zaenkrat pa žal zapravljate mojega in to na veliko.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen